Z uwagi na kwarantannę pracowników Wydziału Komunikacji w Myśliborzu, wszelkie podania/wnioski należy wrzucać do przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Północnej...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

 Myślibórz, dnia 11 grudnia 2019 roku

Sport dzieci i młodzieży – trwa nabór wniosków na rok 2020

Nie czekaj! Aplikuj już dziś!

Grafika do artykułu

„Sport wszystkich dzieci”

Trwa nabór wniosków do Programu „Sport Wszystkich Dzieci” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Na jego realizację w 2020 roku przeznaczono kwotę 49 mln zł. 

Nabór wniosków dotyczy trzech zadań:

  1. Projekt „Lokalny Animator Sportu” – 23 000 000 zł.

• Wnioski należy składać do dnia 6 grudnia 2019 r.

• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 3 stycznia 2020 r.

  1. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży – 10 000 000 zł.

• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.

• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 20 marca 2020 r.

3. Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe – 16 000 000 zł.

• Wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2020 r.

• Termin rozpatrzenia nie później niż do dnia 10 marca 2020 r.

Więcej informacji: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2019-rok/2693,Nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2020-roku-Programu-Sport-Wszystkich-Dzieci.html

 

Rządowy Program „KLUB”

Do 15 marca 2020 r., kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – innowacyjnego modelu bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów. Dofinansowanie może pozyskać podmiot działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W edycji 2020 Ministerstwo Sportu na ten cel kwotę w wysokości 40 mln zł.

Kwota dofinansowania wynosi:

  • 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
  • 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Uwaga! Ocenie podlegać będą wnioski wraz z załącznikami złożone w elektronicznym systemie AMODITTermin składania wniosków potrwa do 15 marca 2020 roku, natomiast ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż do 15 maja 2020 r.

Więcej informacji: https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2019-rok/2694,Nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2020-roku-Programu-KLUB.html


Myślibórz, dnia 8 stycznia 2018 roku

DRUŻYNY "MYŚLIBORA" GÓRĄ !!!!  

  Inaczej zresztą być nie mogło, gdyż w turnieju z okazji XV-lecia istnienia STOWARZYSZENIA SIATKARSKIEGO wzięli udział zawodnicy, którzy w przeszlości reprezentowali nasze barwy. Z zawodników którzy przybyli stworzone zostały w wyniku losowania 4 drużyny, które rozegrały mecze mędzy sobą. Mecze toczyły sie do 15-stu punktów, jednak przy przewadze minimum 2 pkt i graliśmy tylko 2 sety bez względu na wynik.  W tym turnieju [można rzec zabawie] nie chodziło o zwycięstwo za wszelką cenę ale o sam udział i pokazanie swoich walorów sportowych. Niejednokrotnie było to trudne, gdyż spora część zawodników widziała się"na oczy" po raz pierwszy i po raz pierwszy grali ze sobą [może nawet i ostatni]. Mecze jednak były bardzo zacięte i dostarczyły sporo emocji. Grający pokazali sporo ciekawych akcji, dynamicznych ataków i ...walki do końca o każdą piłkę. Mimo zabawowego charakteru imprezy poziom poszczególnych spotkań był dość wysoki. 

Przed turniejem 4 rozgrywający na podstawie ustalonego klucza wybrali zawodników do swoich zespołów,które prezentowały później swoje umiejętności na parkiecie sali sportowej Szkoły Podst, nr 3:

MYŚLIBOR-1 :

                      Mariusz GĘBAROWSKI, Daniel TOŁŁOCZKO, Dariusz CEGIEŁKA, Jacek DOLACIŃSKI, Marcin URBANOWSKI

                      Piotr ROMISZEWSKI

MYŚLIBOR-2 :

                      Arkadiusz SZTOBAN, Bogdan JURANT, Tomasz SZCZEPANIAK, Łukasz LEŚNIAK, Radek CISZEWSKI.

                      Wojciech SZCZEPANIAK.

MYŚLIBOR-3 :

                      Dawid MAJ, Karol KORNIAK, Krzysztof PASTERNAK, Rafał LEŚNIAK, Kamil KOCIACH.

MYŚLIBOR-4 :

                     Andrzej KLEPACKI, Tomasz CZAPŁON, Damian CACEK, Adam CZISZEWSKI, Tomasz SZTOBAN.

Można by opisywać wszystkie spotkania, zachwycać się zagraniami poszczególnych zawodników poszczególnych zespołów. Jednak nie chodzi o wypisywanie tasiemcowych tekstów. Zatrzymajmy sie tylko na spotkaniu ostatnim, które decydowało o zwycięstwie w turnieju. Do tego meczu wyszły zespoły: MYŚLIBOR-2, który stracił punkt w spotkaniu z zespołem MYŚLIBOR-1 oraz team MYŚLIBORA-4, bez straty punktu. Dla tego zespołu wystarczyło zdobycie jednego punktu i miał zagawarantowany triumf. Mecz zaczął się od mocnego uderzenia zespołu bez straty punktu. Objęli prowadzenie 4:0 po zagrywkach Tomka CZAPŁONA, ktory jest w rewelacyjnej wręcz dyspozycji. Siatkówka to jednak dość przewrotna dyscyplina sportu, gdyż po kilku minutach MYŚLIBOR-2 objął prowadzenie9:8 i tak prowadząc i remisując na przemian doszedł do wyniku 13:11. Wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni grając punkt za punkt. Nic bardziej mylnego. Rywal dochodzi ich remisując 13:13 a za chwilę wychodzi na prowadzenie 14:13. Czyżby zwycięstwo uciekło ??? O dziwo ekipa MYŚLIBORA-2 zrywa się do walki i wychodzi na prowadzenie 15:14. Wygrają ??? Niestety dla nich zagrywający i blokerzy zespołu przeciwnego nie dają za wygraną. Krótka spina i  w secie  triumfują zawodnicy MYŚLIBORA-4. Mieli większą siłę ognia i dużo szczęścia.

Set II to zwierciadlane [prawie] odbicie seta I, szczególnie końcówka. Przez cały jego przebieg wynik kręcił się wokół remisu lub minimalnej przewagi zwycięzców seta I. I tak do stanu 13:11 dla MYŚLIBORA-4. I znów następuje zryw zespołu MYŚLIBOR-2, którzy wychodzą na prowadzenie 14:13. Ale rywal nie daje za wygraną. Walczy do końca o miano drużyny niepokonanej mimo, że po wygraniu I seta mieli zapewniony triumf w całej imprezie. Walka do końca przyniosła pożądany efekt w postaci zwycięstwa w secie. Oba sety na przewagi. Dramaturgia w całej okazałości.

I pomyśleć. Ci chłopcy, zawodnicy w pełni ukształtowani, grający aktualnie w zespołach III-ligowych, w szczecińskiej lidze SALPS, chojeńskiej lidze piłki siatkowej, mogli by stanowić o sile MYŚLIBORSKIEJ PIŁKI SIATKOWEJ.  

Niestety nie dane nam było uzyskać przez 15 lat przychylności WŁADZ MIEJSKICH aby zgłosić nasz zespół do rozgrywek III-ligowych. Wielka szkoda. Może za parę lat inny pasjonat będzie miał więcej szczęścia i zdoła doprowadzić MYŚLIBORSKĄ SIATKÓWKĘ na szczebel centralnych rozgrywek. 

WYNIKI TURNIEJU:

MYŚLIBOR-3 - MYŚLIBOR-4 0:2 [9:15, 14:16];  MYŚLIBOR-1 - MYŚLIBOR-2 1:1 [15:17, 15:12]; MYŚLIBOR-2 - MYŚLIBOR-3

2:0 [15:6, 15:11]; MYŚLIBOR-4 - MYŚLIBOR-1 2:0 15:13, 15:11]; MYŚLIBOR-1 - MYŚLIBOR-3  1:1 [15:8, 10:15];  MYŚLIBOR-2 - MYŚLIBOR 4  [15:17, 14:16].

KOŃCOWA TABELA:

1m. MYŚLIBOR-4 Myślibórz      6 pkt     6:0 sety

2m. MYŚLIBOR-2 Myślibórz      3            3:3

3m. MYŚLIBOR-1 Myślibórz      2            2:4

4m. MYŚLIBOR-3 Myślibórz      1            1:5

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach byli:

MYŚLIBOR-1  -  Dariusz CEGIEŁKA,

MYŚLIBOR-2  -  Bogdan JURANT,

MYŚLIBOR-3  -  Karol KORNIAK,

MYŚLIBOR-4  -  Tomasz CZAPŁON

Fundatorami pucharów byli:

Mariusz NORSESOWICZ - wicestarosta Myśliborski w latach 2014-2018,

Piotr SOBOLEWSKI         - burmistrz Mysliborza,

Tomasz PACIEJEWSKI     - przewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie,

Wiesława ŚCIBIORSKA   - radna miejska w Mysliborzu,

Zdzisław DRZEWIECKI   - przedsiębiorca mysliborski,

Zenon KOŁODZIEJCZAK - przedsiębiorca z Myśliborzyc,

Elżbieta STALMACH       - dyrektor GBS Myślibórz,

Iwona PAWLICZ             - dyrektor EKOMYŚL Sp. z o.o. Dalsze.

W naszym spotkaniu udział wzięli zaproszeni gości i nasi sponsorzy, którzy przez wiele lat wspierali swoimi datkami nasze STOWARZYSZENIE;

Mariusz NORSESOWICZ, Katarzyna KRÓLAK - sekretarz Miasta Myślibórz, Wiesława ŚCIBIORSKA - radna, Ryszard LITWIŃCZUK - wiceprzewodniczący ZZ LZS , WIKTOR MISIAK - nwiceprzewodniczący ZZ LZS, Agata ŻEBRO-KRZYSZTOFEK - sklep SPORTPLUS Szczecin, Róża WEROCY - Wydział Organizacji i Spraw Społ. Starostwa Myślibórz, Zdzisław DRZEWIECKI - przedsiębiorca z Myśliborza, Jan ANIŚKIEWICZ - przedsiębiorca z Ław. Wyżej wymienieni wręczali puchary i medale dla drużyn i najlepszych zawodników w poszczególnych ekipach.

Podczas uroczystego obiadu w restauracji MYŚLIBORZANKA [jak zwykle przygotowania i obsługa na najwyższym poziomie - DZIĘKUJEMY] obaj wiceprzewodniczący ZZ LZS wręczyli odznaki złote, srebrne i brązowe dla niżej wymienionych zawodników:

ZŁOTE:

            Arkadiusz SZTOBAN, Kamil KOCIACH, Łukasz LEŚNIAK, Rafał KULCZYCKI, Tomasz CZAPŁON, Filip DILC,

            Bogdan JURANT.

SREBRNE:

            Karol KORNIAK, Adam CZISZEWSKI, Adam KIERSKI, Patryk DĘBOWSKI, Paweł KWIECIŃSKI, Mirosław 

            SZCZEPANIAK, Tomasz SZCZEPANIAK.

BRĄZOWE:

            Tomasz SZTOBAN, Dawid GRABAREK, Karol IDZIKOWSKI, Krzysztof PASTERNAK, Tomasz PASTERNAK,

            Wojciech SZCZEPANIAK, Damian MIĄSKO, Dawid MAJ, Tomasz PROŃKO i Karol BIELECKI.

                                Niżej podpisany otrzymał odznakę ZASŁUŻONEGO DZIAŁACZA LZS.

W imieniu wszystkich odznaczonych serdeczne podziękowania. Jak sądzę SIATKÓWKA MYŚLIBORSKA całkiem nie zaginie, gdyż ZZ LZS oganizuje corocznie IGRZYSKA SAMORZĄDÓW POWIATOWYCH i w programie jest także ta piękna dyscyplina sportowa. Nadmienię tylko, że w roku bieżącym nasze ekipy: ŻEŃSKA i MĘSKA  pokonały wszystkich rywali i zajęły pierwsze miejsca zdobywając wiele punktów dla barw MYŚLIBORZA.

Władze administracyjne naszego miasta przygotowały upominki dla wszystkich zawodników. Były to stylizowane kubeczki. A nasze STOWARZYSZENIE wszystkim uczestnikom spotkania wręczyło gadżety w postaci kubków,smyczy i długopisów. Ponadto niżej podpisany od władz Miasta Myślibórz otrzymał i zawodników pamiątkowe tablice z życzeniami oraz pamiątkowy zegarek. Ale najcenniejsze : to album ze zdjęciami naszych zawodników z początków istnienia Stowarzyszenia oraz pamiątkowe fotki z GWIAZDAMI ŚWIATOWEGO FORMATU: Romkiem BARTUZI - 299-krotnym reprezentantem Polski oraz Krzysztofem "GIERKIEM" GIERCZYŃSKIM 69-krotnym reprezentantem Polski. Serdeczne podziekowania za to spotkanie i chóralne odspiewanie 100 [ i nie tylko] lat.

Ja również życzę wszystkim, którzy przez lata rozsławiali MYŚLIBÓRZ poprzez grę w naszym STOWARZYSZENIU aby im się wiodło w życiu prywatnym i zawodowym. Takiej GRUPY PRZYJACIÓŁ życzę wszystkim.

<>

                           

                                                                              opracował Stanisław TRUSIUK


Myślibórz, dnia 16 lipca 2018 roku

GOŚCIE POKAZALI KLASĘ

W trzecią niedzielę lipca uczciliśmy siatkarskim turniejem pamięć o Andrzeju KOWALCZYKU wieloletnim pracowniku Ośrodka Sportu i Rekreacji i prawie przez DEKADĘ jego DYREKTORZE. Inicjatorem rozegrania I MEMORIAŁU im. A. KOWALCZYKA wystąpiło nasze Stowarzyszenia, które spotkało się z wdzięcznością ze strony wdowy, pani Danuty KOWALCZYK i jej córki Karoliny OLSZEWSKIEJ. Panie postanowiły także ufundować nagrody finansowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc. Nasze Stowarzyszenie wspólnie z OSiR-em zajęło się organizacją całej imprezy, a nasz członek-zawodnik Kamil KOCIACH postanowił także ufundować nagrodę finansową dla duetu, który zajmie II miejsce. Część środków na organizację MEMORIAŁU otrzymaliśmy ze STAROSTWA Powiatowego w  Myśliborzu i mogliśmy zakupić między innymi jedną profesjonalną piłkę. Do grupy sponsorów dołączyła także SEKRETARZ UMiG Katarzyna KRÓLAK, sympatyczka siatkówki, która ufundowała nagrody dla NAJLEPSZEJ KOBIETY oraz dla najlepszego zawodnika ze STOWARZYSZENIA "MYŚLIBOR", a także upominki dla najmłodszych uczestników, licealistów z Myśliborza. Ponadto dyrektor EKOMYŚL Dalsze, pani Iwona PAWLICZ

ufundowała puchary dla duety, który zajmie III miejsce, a przedsiębiorcy z Myśliborzyc państwo Danuta i Zenon KOŁODZIEJCZAKOWIE ufundowali puchary dla duetu, który zajmie IV miejsce.

                           Do udziału w I MEMORIALE zgłosiło się 5 duetów, w tym jeden mikst. Wydawało się, że cztery teamy, które rozpoczęły pierwsze mecze między sobą stoczą bardziej zacięte spotkania. Tylko w pierwszym meczu pomiędzy duetami NIE WIEM {Gosia KOWAL i Tomek CZAPŁON] a LEŚNE KIERY {Adam KIERSKI i Łukasz LEŚNIAK] było sporo walki. Uważani za faworytów NIE WIEM zdecydowanie ulegli w pierwszym secie LEŚNYM KIEROM, którzy po raz pierwszy grali ze sobą.

Jednak w drugim secie mikst pokazał klasę i jeszcze dobitniej wykazali swoją wyższość i o zwycięstwie decydował tie break.  Dominowali bardziej zgrani NIE WIEM, chociaż ich zwycięstwo do końca nie było pewne. Przy stanie 14:11, dwa punkty zdobyli rywale. Jednak dynamiczny atak Tomka CZAPŁONA w ostatniej akcji zakończył ten pojedynek.

W drugim spotkaniu, toczonym równolegle spotkały się duety: TELETUBISIE Z Myśliborza [Paweł KWIECIŃSKI, Piotr ROMISZEWSKI] i SZWAGIER TEAM z Drezdenka [Tomek PROŃKO i Kamil SZAWŁOWSKI}. W tym spotkaniu dominacja gości była zdecydowana. Widać było zgranie między nimi i wzajemne zaufanie. Nie było kłótni i sporów na boisku. Bardzo spokojne spotkanie toczone przy wyraźnej przewadze duetu z Drezdenka.

W spotkaniu decydującym o I miejscu Gosia i Tomek nie sprostali faworytom turnieju czyli duetowi SZWAGIER TEAM. Mikst nie miał szans w spotkaniu z duetem męskim, grającym ze sobą od kilku sezonów. Zasłużone zwycięstwo SZAWGIER TEAM nie tylko w tym spotkaniu ale i w całym turnieju, gdyż i LEŚNE KIERY nie stawiły żadnego oporu.

Najmłodsi uczestnicy I MEMORIAŁU, duet myśliborskich licealistów czyli GOLD TEAM [Dominik KULA i Kacper

ŚWIĄTEK] z uśmiechem na ustach przystępowali do kolejnych spotkań wiedząc o tym, że stoją z góry na straconej pozycji. Brawa dla nich za

niezłomność i radość z uczestniczenia w siatkarskim święcie w Myśliborzu.

WYNIKI TURNIEJU:

NIE WIEM - LEŚNE KIERY  2:1 [15:21, 21:11, 15:13], TELETUBISIE -

SZWAGIER TEAM 0:2 [-14, -12], SZWAGIER TEAM - GOLD TEAM  2:0 [8, 8],

NIE WIEM - TELETUBISIE 2:0 [16, 14], GOLD TEAM - TELETUBISIE 0: 2 [-5,

-14], LEŚNE KIERY - TELETUBISIE 1:2 [21, -12, -11]  LEŚNE KIERY - GOLD

TEAM  2:0 [9, 14],  NIE WIEM - SZWAGIER TEAM  0:2 [-13, 16],  NIE WIEM

- GOLD TEAM 2:0 [11, 7];  LEŚNE KIERY - SZWAGIER TEAM 0:2 [-9, -10].

KOŃCOWA TABELA:

1. SZWAGIER TEAM                8 pkt    8:0 sety

2. NIE WIEM                           7           6:3

3. TELETUBISIE                     6           4:5

4. LEŚNE KIERY                    5          4:6

5. GOLD TEAM                      4           0:8

                             Puchary i nagrody wręczali:

- Danuta KOWALCZYK i Karolina OLSZEWSKA - bliska rodzina Andrzeja

KOWALCZYKA

- Katarzyna KRÓLAK - Sekretarz Miasta i Gminy Myslibórz,

- Krystian PAŃCZUK - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji

- Kamil KOCIACH - członek i zawodnik MSMPS "MYŚLIBOR".

 I na zakończenie jeszcze raz podziękowania dla Danuty KOWALCZYK [wdowy], jej córki Karoliny OLSZEWSKIEJ za wsparcie finansowe naszej inicjatywy dot. I MEMORIAŁU i  upieczenie dwóch wspaniałych ciast. Podziękowania dla pani Katarzyny KRÓLAK  za przygotowanie niespodzianek w postaci prezentów dla uczestników I MEMORIAŁU. Podziękowanie dla dyrekcji i pracowników OSiR za sprawne przygotowanie dwóch boisk i ufundowanie pucharów dla duetów za zajęcie II miejsca. 

  Odrębne podziękowania należą się dla Powiatu Myśliborskiego z którym zawarto umowę na realizację zadania publicznego pn. "Propagowanie piłki siatkowej wśród mieszkańców Powiatu Mysliborskiego". W ramach uzyskanego wsparcia finansowego na realizacę nieniejszego zadania zorganizowano I MEMORIAŁ im. Andrzeja KOWALCZYKA. Dzięki temu wsparciu mogliśmy zakupić nową piłkę do gry "na piachu", puchary a także medale dla trzech najlepszych duetów. Tego typu wsparcie jest zawsze pożądane aby zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu, a nade wszystko siatkówki. 

 

<<GALERIA>>

 

                             tekst i zdjęcia  Stanisław TRUSIUK


KOMUNIKAT

XVII WOJEWÓDZKICH IGRZYSK SPORTOWO – REKREACYJNYCH
LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH SAMORZĄDÓW POWIATOWYCH

21 kwietnia 2018 roku na obiektach sportowych Goleniowa rozegrano XVII Wojewódzkie Igrzyska Sportowo Rekreacyjne LZS Samorządów Powiatowych. Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Tomasz Paciejewski powitał zaproszonych gości, wybitnych sportowców Zrzeszenia LZS, na czele z dwukrotnym olimpijczykiem Rajmundem Zielińskim. Gospodarz Igrzysk Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz witając wszystkich uczestników wypowiedział tradycyjną formułę otwarcia Igrzysk. Startowało 9 powiatów, około 350 zawodników.

Wyniki:

DYSCYPLINY INDYWIDUALNE

Tor przeszkód dla WIP – ów

m Goleniów - 16 pkt. Tomasz Kulinicz

m Białogard - 14 pkt. Edward Płuciennik

III m Stargard - 12 pkt. Ireneusz Rogowski

IV m Pyrzyce - 11 pkt. Robert Betyna

m Koszalin - 10 pkt. Bartłomiej Wilk

m Łobez - 9 pkt. Paweł Marek

m Myślibórz - 8 pkt. Ryszard Malinowski

m Kamień Pom. 7 pkt. Marek Matys

m Świdwin - 6 pkt. Roman Kozubek

Pływanie – kobiety

m Stargard - 9 pkt. Julia Miąsko

m Myślibórz – 7 pkt. Anna Stepanchenko

m Białogard - 6 pkt. Monika Konopka

m Koszalin - 5 pkt. Aldona Prusinowska

m Goleniów - 4 pkt. Joanna Kabat – Koperska

– VII m Łobez - 3 pkt. Paula Jwanicka

– VII m Kamień Pom. 3 pkt. Joanna Ciemna

Pływanie – mężczyźni

m Stargard - 9 pkt. Bartosz Pabich

m Goleniów - 7 pkt. Filip Hawrot

m Łobez - 6 pkt. Filip Rozpędowski

m Białogard - 5 pkt. Zbigniew Raczewski

m Kamień Pom. 4 pkt. Marek Matys

– VIII m Świdwin 3 pkt. Roman Kozubek

– VIII m Myślibórz 3 pkt. Adrian Stuchlik

– VIII m Pyrzyce 3 pkt. Józef Czaboćko

Brydż sportowy

m – Goleniów 16 pkt. L. Błaziński, R. Szlachetka, E. Frasoński, M. Siwy

m – Stargard 14 pkt. J. Linkiewicz, B. Maryńczak, K. Orzechowski, J. Szchulz

m – Białogard 12 pkt. A. Adamowicz, J. Czeszewski, Z. Lange. R. Chmielecki

m – Łobez 11 pkt. R. Wawrzyniak, A. Sędecki, W. Bogusławski, M. Bąk

m – Koszalin 10 pkt. A. Jarnutowska, A. Doliński, L. Piotrowski, A. Pożerski

m – Pyrzyce 9 pkt. K. Kozłowski, W. Lemiesz, B. Ulas, J. Stec

Szachy - kobiety

m Łobez - 9 pkt. Martyna Zieniuk

m Stargard - 7 pkt. Nadzieja Jezikowska

m Świdwin - 6 pkt. Teresa Pawlikowska

m Białogard - 5 pkt. Ewa Ziółek

m Myślibórz - 4 pkt. Hanna Matul

– VII m Goleniów 3 pkt. Wiktoria Kusiak

VII m Pyrzyce - 3 pkt. Eliza Betyna

Szachy - mężczyźni

m Myślibórz - 9 pkt. Sebastian Matul

m Koszalin - 7 pkt. Tomasz Kamieniecki

m Stargard - 6 pkt. Karol Mironowicz

m Białogard - 5 pkt. Dymitr Zarzeda

m Goleniów - 4 pkt. Paweł Taberski

- VIII m Pyrzyce - 3 pkt. Janusz Kowalski

- VIII m Łobez - 3 pkt. Rafał Peter

- VIII m Kamień Pom. 3 pkt. Przemysław Ł…..

m Świdwin - 2 pkt. Adam Batura

Tenis stołowy – kobiety

m Stargard - 9 pkt. Natalia Zadorska

m Koszalin - 7 pkt. Paulina Mielewczyk

m Łobez - 6 pkt. Liliana Wołoszczuk

m Pyrzyce - 5 pkt. Patrycja Górka

m Goleniów - 4 pkt. Dominika Poręba

- VIII m Kamień Pom. 3 pkt. Magdalena Frankowska

- VIII m Białogard - 3 pkt. Iwona Świętlicka

- VIII m Świdwin - 3 pkt. Dorota Wiater

Tenis stołowy – mężczyźni

m Świdwin - 9 pkt. Adam Wojnar

m Białogard - 7 pkt. Henryk Dzida

III m Drawsko Pom. - 6 pkt. Roman Polewczak

m Goleniów - 5 pkt. Kamil Amilianowicz

m Stargard - 4 pkt. Bogusław Tymejczyk

- VIII m Łobez - 3 pkt. Marian Lont

- VIII m Pyrzyce - 3 pkt. Damian Stefański

- VIII m Koszalin - 3 pkt. Robert Niclejewski

– X m Myślibórz 2 pkt. Krzysztof Bachoński

– X m Kamień Pom. 2 pkt. Martin Dziedzic

Bieg sztafetowy

m – Łobez 16 pkt. 13,53- czas

m – Goleniów 14 pkt. 14,34

m – Stargard 12 pkt. 14,42

m – Pyrzyce 11 pkt. 15,47

m – Białogard 10 pkt. 16,08

m – Świdwin 9 pkt. 16,31

m – Kamień Pom. 8 pkt. 16,46

VIII m – Koszalin 7 pkt. 17,17

Nordic - walking - kobiety

m – Stargard 16 pkt. Sylwia Grzesiak

m – Goleniów 14 pkt. Edyta Juszczyk

m – Łobez 12 pkt. Ewa Majewska

m – Myślibórz 11 pkt. Bernadeta Malinowska

m – Świdwin 10 pkt. Justyna Szpak

m – Pyrzyce 9 pkt. Irena Wojciechowska

Nordic - walking - mężczyźni

m – Kamień Pom. 16 pkt. Marek Dołęgowski

m – Stargard 14 pkt. Mariusz Winiarski

m – Pyrzyce 12 pkt. Robert Betyna

m – Goleniów 11 pkt. Rafał Pryk

m – Świdwin 10 pkt. Paweł Szpak

m – Białogard 9 pkt. Dawid Rusinek

m – Myślibórz 8 pkt. Ryszard Malinowski

m – Łobez 7 pkt. Edmund Watkowski

Pchnięcie kulą - kobiety

m Goleniów - 9 pkt. Ewa Durska 11,06 odległość

m Łobez – 7 pkt. Aleksandra Lewandowska 6,80

m Białogard - 6 pkt. Iwona Świetlicka 6,78

m Stargard - 5 pkt. Sylwia Grzesiak 6,54

m Świdwin - 4 pkt. Justyna Szpak 6,43

– VIII m Myślibórz - 3 pkt. Ewa Kiełbus 5,94

VIII m Koszalin - 3 pkt. Hanna Maszkiewicz 5,78 odległość

- VIII m - Pyrzyce - 3 pkt. Eliza Betyna 4,12

Pchnięcie kulą – mężczyźni

m Świdwin - 9 pkt. Michał Graczyk 12,34 odległość

m Białogard – 7 pkt. Arek Królikowski 11,78

m Łobez - 6 pkt. Mateusz Gunera 11,61

m Myślibórz - 5 pkt. Dawid Karuśniak 10,49

m Kamień Pom. - 4 pkt. Sylwester Rzepecki 9,90

– VIII m Koszalin - 3 pkt. Karol Wołujewicz 9,48

VIII m Stargard - 3 pkt. Damian Gaworski 7,41

- VIII m Pyrzyce - 3 pkt. Robert Betyna 6,32

m Goleniów - 2 pkt. Tomasz Kulinicz 5,92

DYSCYPLINY ZESPOŁOWE

Przeciąganie liny

I m Myślibórz - 20 pkt.

II m Białogard - 17 pkt.

III m Koszalin - 15 pkt.

IV m Śwodwin - 13 pkt.

V m Stargard - 11 pkt.

VI m Pyrzyce 10 pkt.

VII m Łobez 9 pkt.

m Kamień Pom. 9 pkt.

GRY ZESPOLOWE

Piłka siatkowa - kobiety

I m Myślibórz - 35 pkt.

II m Łobez - 32 pkt.

III m Goleniów - 30 pkt.

IV m Pyrzyce - 27 pkt.

V - VI m Koszalin - 22 pkt.

V – VI m Świdwin – 22 pkt.

Piłka siatkowa –mężczyźni

I m Myślibórz - 35 pkt.

II m Pyrzyce - 32 pkt.

III m Goleniów - 30 pkt.

IV m Świdwin 27 pkt.

V m Łobez 24 pkt.

VI m Białogard 20 pkt.

VII m Koszalin 16 pkt.

VIII m Kamień Pom. 12 pkt.

Piłka koszykowa – kobiety

I m Koszalin - 20 pkt.

II m Stargard - 17 pkt.

III m Łobez - 15 pkt.

IV m Goleniów - 13 pkt.

Piłka koszykowa – mężczyźni

I m Stargard - 20 pkt.

II m Białogard - 17 pkt.

III m Goleniów - 15 pkt.

IV m Świdwin - 13 pkt.

V m Kamień Pom. - 11 pkt.

VI m Koszalin 10 pkt.

VII m Pyrzyce 9 pkt.

Piłka nożna

I m Goleniów - 20 pkt.

II m Białogard - 17 pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA POWIATÓW

I M Goleniów - 217 pkt.

II m Łobez – 178 pkt.

III m Stargard - 168 pkt.

IV m Białogard - 161 pkt.

V m Myślibórz - 159 pkt.

VI m Pyrzyce - 153 pkt.

VII m Świdwin - 149 pkt.

VIII m Koszalin - 138 pkt.

IX m Kamień Pom. - 82 pkt.

Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe dziękuje uczestnikom za aktywny udział w Igrzyskach. Gospodarzom Igrzysk dziękujemy za dobre przygotowanie i sprawne przeprowadzenie Igrzysk.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS


Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej

w Myśliborzu

W dniu  24 marca 2018 r, na terenie strzelnicy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu oraz Klub Strzelecki „Myśla” przy Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu UMiG Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2018 roku”  oraz  Nadleśnictwa Myślibórz, które wraz z Zarządem LOK przygotowało upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Barnówka, Renic i Barlinka oraz seniorzy łącznie 43 zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III , p. Piotr Juszczak.  Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z myśliborską młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Zenon Kraszewski a Biuro Obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Roman Czernielewski..

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 wywalczyły reprezentacje:

- w grupie szkół podstawowych : reprezentacja ZPO  z Barnówka w składzie Filip Kuczyński, Hubert Maśluk i Wiktor Hołodniak

- w  grupie szkół gimnazjalnych  reprezentacja Gimnazjum im. H Sienkiewicza z Myśliborza  w składzie  Magdalena Zalewska, Bartosz Czekała, Miłosz Szachnowski oraz Michał Downarowicz, drugie miejsce drużynowo przypadło  oddziałowi gimnazjalnemu SP nr 1 z Barlinka natomiast trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum przy ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza.

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych triumfowała reprezentacja ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza w składzie Oliwia Mikołajewicz, Karolina Czajkowska, Agnieszka Wierucka i Jakub Krause  przed drugim i trzecim zespołem ZSP nr3 w Myśliborzu.

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną ( osobno dla dziewcząt i chłopców):

-  I miejsca  w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły  podstawowe wystrzelali Mikołaj Czekała z SP nr 3 z Myśliborza,

-   I miejsca  w karabinie pneumatycznym w kat. szkól średnich wystrzelali: Karolina Czajkowska  z ZS im. Noblistów Polskich z Myśliborza i Borys Powierza z ZSP nr 3 Myślibór,

-  w kat. szkół i oddziałów gimnazjalnych triumfowali  Magda Zalewska  i Michał Downarowicz (obydwoje z Gimn. im.  H. Sienkiewicza w Myśliborzu).

Dla  grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono również kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 30 wg przepisów PZSS i ISSF. W tej konkurencji zwyciężyła Karolina Czajkowska przed Magdą Zalewską i  po raz pierwszy startującą w  tej konkurencji Agnieszką Wierucką, natomiast w grupie chłopców  pierwsze miejsce wywalczył Michał Downarowicz

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował  p. Piotr Juszczak z ZS. im. Nobl. Pol. z Myśliborza przed Romanem Czernielewskim z ZSP nr 3  i Marianem Głowackim z LOK Myślibórz.

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów, wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu i Kierownik zawodów p. Zenon Kraszewski oraz sędziowie .

 

<<GALERIA>>

                           

                                                                                                                                                      Tekst: Janusz Szyszko, 

                                                                   Foto:   Filip Owczarek


Szanowni Państwo,
w imieniu Zarządu Klubu Sportowa Polska zapraszam do udziału w VI edycji Wyróżnienia PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI.
Wyróżnienie PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach programu “Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu “Pasjonat Sportowej Polski” jest wyróżnienie tych osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Każda jednostka samorządowa może zgłosić do wyróżnienia medalem Klubu Sportowa Polska przedstawiciela powiatu lub gminy – starostę, burmistrza, dyrektora ośrodka sportu, instruktora i animatora sportu, dyrektora szkoły sportowej
itp., który poprzez swoje zachowanie jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI TO osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska oraz jest wzorem i autorytetem dla innych.
Kandydatów oceniać będzie Kapituła Wyróżnienia „Pasjonat Sportowej Polski” w składzie wybitnych sportowców, osób ze świata kultury i pasjonatów sportu, pod przewodnictwem Andrzeja Suprona, wybitnego polskiego zapaśnika, prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego.
Wszyscy kandydaci wyróżnieni tytułem „PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2018” zostaną uhonorowani specjalnymi certyfikatami i medalami Klubu Sportowa Polska podczas oficjalnej uroczystości, która odbędzie się w dniu 26 września 2018 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Zgłoszenia do przyszłorocznej edycji przyjmujemy już od 1 grudnia 2017 r. Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: biuro@sportowapolska.eu lub też przesłać za pomocą faksu pod numer 22 244 24 64.

więcej informacji www.sportowapolska.eu

Z pozdrowieniami,
Urszula Socha

Dyrektor Klubu Sportowa Polska

 

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Listopad 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia