Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu

„Rzadko na moich wargach –
Niech dziś to warga ma wyzna
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna”.

Jan Kasprowicz

 

Pewnie wielu z nas zgodzi się dziś ze słowami poety i zastanowi nad własnym postępowaniem wobec Ojczyzny. Nasza historia liczy ponad tysiąc lat. Polska w tym czasie przechodziła różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Poświęcenie i miłość do Ojczyzny, uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię wolności i niezależności Polski. A dziś… jak często w wolnej Polsce zastanawiamy się nad znaczeniem słowa Ojczyzna? Jak wiele jesteśmy w stanie jej poświęcić?

9 listopada 2018 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu odbył się uroczysty apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna poświęcona została bohaterom narodowym… tym, co skrzyżowali miecze pod Grunwaldem, tym, co szli z Krakowa z Kościuszką, tym, co jęczeli pod pruskim butem i umęczeni ginęli w śniegu Sybiru… ale też i tym Polakom, którym zawdzięczamy teraźniejszą wolność – bohaterom II wojny światowej oraz robotnikom roku 80 – tego.

Podczas uroczystości zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w akcję „Rekord dla Niepodległej” zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Pracownicy szkoły oraz mili goście otrzymali biało – czerwone kotyliony, które młodzież przygotowała podczas szkolnych warsztatów bibliotecznych. Zostali nagrodzeni również uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach wiedzy historycznej pod hasłem: Ojcowie Niepodległości oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dla Niepodległej odbył się także w tym dniu Festiwal Pieśni Patriotycznych, który przybrał formę konkursu. Wzięło w nim udział 9 klas, które kolejno zaprezentowały losowo wybraną pieśń patriotyczną. Jury skrupulatnie oceniało m.in. znajomość tekstu, wykonanie wokalne i instrumentalne, zaangażowanie uczniów i ich wychowawcy, stroje i rekwizyty występujących. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania! Występom towarzyszyło wiele emocji. Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Zwycięzcą konkursu została klasa III THŻ z wychowawcą Tomaszem Świątkiem, która zaprezentowała znaną pieśń Ułani, ułani… w nagrodę otrzymując pyszny tort (patriotyczny oczywiście J). Miejsce II zajęła klasa II TH, a III – klasa IV TBI.

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Sierpień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia