Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku

12 października, piosenką „Kocham Cię Polsko”, rozpoczęła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku uroczystość obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Była ona efektem jednego z działań projektu „Niepodległa”, który realizowany jest w naszej szkole oraz na terenie kraju i województwa zachodniopomorskiego. To szczególne wydarzenie swą obecnością uświetnili: pan wiceminister Maciej Kopeć, pan wicekurator Jerzy Sołtysiak, pani starosta Danuta Patkowska, pan burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Radni Powiatu Myśliborskiego i Rady Miejskiej w Barlinku, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych naszego powiatu i miasta Barlinka, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor ZSiPO w Barlinku - pan Łukasz Jędrzejewski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście:

  1. Pan Maciej Kopeć, wspominał uroczystość (sprzed 10 lat) nadania naszej szkole imienia;
  2. Pani Danuta Patkowska, mówiła o sukcesie projektu „Niepodległa” napisanego przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły;
  3. Pan Dariusz Zieliński, zaprosił na koncert „Barlinianie Niepodległej”.

W trakcie uroczystości w związku ze zmianą nazwy naszej szkoły, został zaprezentowany nowy sztandar, a o symboliczne wbicie gwoździ poproszono gości oraz sponsorów.

Następnie okolicznościowy wykład „Blaski i cienie II RP” wygłosił profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Tomasz Sikorski działający w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej ze Szczecina - a zakończył go słowami: „szukajmy odcieni szarości – obiektywnej wiedzy historycznej”.

W zadumę i odrobinę refleksji wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny wraz ze swoim profesorem Krzysztofem Komorowskim. Natomiast uczniowie: Miron Sobolewski, Filip Łukowski, Dominika Bednarek i Rafał Maciaszek przeprowadzili debatę mającą rozstrzygnąć „czy Józef Piłsudski, czy też Roman Dmowski był najważniejszą postacią tamtego okresu”. Była to ciekawa i żarliwa dyskusja na argumenty i ustalenie, który z nich zasłużył się bardziej. W rezultacie ocena okazała się zbyt trudna…

Po tej porcji wiedzy nastąpiła druga część uroczystości związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Jest to dzień, który stanowi okazję do życzeń, podziękowań oraz uznania dla pracy nie tylko nauczycieli, ale też pracowników niepedagogicznych.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrodę Starosty otrzymali: Dyrektor szkoły Łukasz Jędrzejewski oraz inni dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych: Beata Fryder, Krzysztof Srokowski, Violetta Skawińska, Wioleta Warachowska i Małgorzata Cheba.

Dyrektor Łukasz Jędrzejewski docenił pracę swoich nauczycieli wręczając nagrody dyrektora wyróżnionym nauczycielom. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Iwona Sobierajewicz, Monika Jagiełło-Trif, Mirosław Żuk, Beata Krycka, Krzysztof Komorowski, Ewa Borowiecka, Adrianna Borowska, Małgorzata Osińska, Beata Milkowska, Izabela Leszczyńska, Marzena Lewandowska, Andrzeja Rudnicki, Marzenna Wencierska, Monika Ziemichód, Iwona Czujko, Kazimierz Siarkiewicz, Adrian Urban, Kamil Wawrzyniak, Kazimierz Kulpa, Jarosław Bednarek, Jacek Świercz .

 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Sierpień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia