2008-02-29 10:45:32

II posiedzenie Powiatowego Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

28 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu odbyło się drugie posiedzenie Powiatowego Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Przed rozpoczęciem spotkania powitano gości : Starostę Powiatu Myśliborskiego – Pana Andrzeja Potyręoraz członka Zarządu Powiatu Myśliborskiego - PanaFerdynanda Łukasika.Spotkanie poprowadziła P.O Dyrektora w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w MyśliborzuPaniElżbieta Ligenza.

W spotkaniu Powiatowego Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie udział wzięli przedstawiciele gmin z powiatu myśliborskiego w tym: pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, Boleszkowicach, Dębnie i Nowogródku Pomorskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Myśliborzu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu, kuratorzy zawodowi Sądu Rejonowego w Myśliborzu, Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, Komisariatu Policji w Dębnie i Barlinku, Domu Dziecka w Barlinku, Placówki Wielofunkcyjnej w Dębnie, Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myśliborzu oraz ksiądz Parafii w Myśliborzu.

Na spotkaniu omawiano propozycję Programu Powiatowego Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz działania podjęte w ramach utworzenia Gminnych Interdyscyplinarnych Zespołów ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Pan Komisarz Krzysztof Dębiński z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przedstawił procedury postępowania w przypadku przemocy w rodzinie, a także procedury realizacji „Niebieskiej Karty”.

Członkowie Zespołu uznali, że nim zostaną podjęte działania na rzecz pomocy ofiarom przemocy domowej, należy zdiagnozować skalę zjawiska oraz obszary najbardziej zagrożone występowaniem przemocy domowej w Powiecie Myśliborskim. Uznano, że bez wystarczającej wiedzy niemożliwa będzie skuteczna profilaktyka oraz poprawienie położenia rodzin dotkniętych przemocą.

Były także prowadzone rozmowy na temat opracowania i rozpowszechniania ulotek oraz informatora o instytucjach udzielających pomocy wraz z bazą teleadresową oraz specyfiką oferowanej pomocy.

Wszyscy uczestniczący w spotkaniu wyrazili chęć i gotowość współpracy w ramach działań podejmowanych na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz pracy w powiatowym interdyscyplinarnym zespole ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

galeria >>>

Październik 2019