W związku z wystąpieniem w m. ROŚCIN  Gmina Myślibórz ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, zachować daleko idącą ostrożność i zapobiegliwość, *****...

2020-01-16 12:26:04

Sprawozdanie z Posiedzenia Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 15.01.2020 r odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Myśliborzu. Obrady prowadził Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra.W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, przedstawiciel Burmistrza Barlinka oraz Myśliborza, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Myśliborzu, radni Rady Powiatu w Myśliborzu oraz przedstawiciel Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Problematyka posiedzenia dotyczyła analizy i oceny wykonania szykan (spowalniaczy) w Dzierzgowie, Wierzbnicy, Kolonii Myśliborzyce, Barlinku (ul. Szosowa) i Dębnie (ul Zielona).

Naczelnik Wydziału Dróg omówił sytuację drogową w każdej miejscowości, w której zostały zaproponowane spowalniacze. Po analizie technicznej i ocenie charakterystyki odcinków omawianych dróg komisja podjęła następujące decyzje:

1. Na odcinku drogi Dzierzgów Sulimierz umieszczenie znaku ograniczenia prędkości do 70 km/h przy zielonej tablicy Dzierzgów.
  2. W miejscowości Wierzbnica podniesienie przejścia dla pieszych przy placu zabaw dla dzieci i oświetlenie tego przejścia.
  3. Kolonia Myśliborzyce ze względu na duży ruch rowerowy i pieszy w okresie letnim zostanie przeprowadzona wizja lokalna przez Zespół Problemowy ds. Analizy i Zagrożeń w Ruchu Drogowym i na podstawie opinii komisja podejmie  decyzję.
  4. Ulica Szosowa w Barlinku ma zostać w tym roku remontowana, zaproponowano podwyższenie jednego z przejść dla pieszych w celu spowolnienia ruchu.
  5. Decyzja w sprawie ul. Zielonej  w Dębnie została przeniesiona na następne posiedzenie komisji z powodu nieobecności przedstawiciela Gminy Dębno.

W kolejnej części spotkania zostało omówione pismo mieszkańców Chłopowa w sprawie ograniczenia tonażu pojazdów poruszających się po drodze w miejscowości Chłopowo. Rozpatrzenie przedmiotowej sprawy nie leży w zakresie działań Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Przedstawiciel Burmistrza Barlinka poinformował, że zostało zawarte porozumienie z projektantem i w tym roku powstanie parking na 50 miejsc przy ul. Szpitalnej, co powinno rozwiązać problem parkowania w okolicach szpitala.

Pan Starosta poruszył sprawę wyjazdu z terenu budowy obwodnicy Myśliborza przez samochody firmy Maldrobud, które powodują nanoszenie błota na ul. Łużycką. Przekazał, że  zwróci się w tej sprawie do Burmistrza Myśliborza o interwencję do wykonawcy obwodnicy w celu sprzątania nanoszonego błota.

Styczeń 2020