W związku z wystąpieniem w m. ROŚCIN  Gmina Myślibórz ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, zachować daleko idącą ostrożność i zapobiegliwość, *****...

2019-12-13 13:24:15

Mikołajkowy Turniej Młodzieży Szkolnej w broni pneumatycznej w Myśliborzu

Po raz czwarty w  dniach  6  i 11 grudnia 2019 r, Zarząd  Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu zorganizował i przeprowadził  Mikołajkowy Turniej Młodzieży w strzelaniu z broni wiatrówkowej. Zawody były podsumowaniem  dwumiesięcznych treningów w sekcji strzeleckiej młodzieży myśliborskich szkół podstawowych i średnich i oceniane były  indywidualnie w trzech kategoriach: zawodnicy początkujący, zaawansowani oraz dorośli.

Na zwycięzców czekały dyplomy, medale i puchary, a na osłodę czekoladowe mikołaje.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadził sędzia liniowy: Janusz Szyszko s. kl PZSS, oraz p. Piotr Juszczak. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył  p. Marian Głowacki.

Indywidualnie I miejsce w karabinie wiatrówkowym w kat. grupy początkującej wystrzelała: Paulina Mumot z ZS im. N. Polskich przed Michałem Rosslerem(SP nr 3) i Mają Klemeńską (SP nr 2).

W grupie zaawansowanej przy utrudnionych warunkach strzelania (tarcza TS-1 i 30 strzałów) pierwsze miejsce wraz z okazałym pucharem i złotym medalem przypadło Julii Szondelmajer ( ZS. im. Noblistów Myślibórz) przed Patrykiem Dąbrowskim (SP nr 3).

W grupie dorosłych w warunkach takich jak grupa zaawansowana,  I miejsce wywalczyła p. Dominika Bułgajewska (Starostwo Powiatowe w Myśliborzu) przed Joanną i Jarosławem Dąbrowskimi ( rodzicami Patryka).

Na podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu oraz sędzia p. Piotr Juszczak

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży oraz ich rodzicom za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Burmistrzowi Myśliborza udzieloną pomoc i wsparcie w prowadzeniu szkolenia strzeleckiego myśliborskiej  młodzieży szkolnej.

Tekst: Janusz Szyszko

Luty 2020