W związku z wystąpieniem w m. ROŚCIN  Gmina Myślibórz ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, zachować daleko idącą ostrożność i zapobiegliwość, *****...

2019-12-06 09:01:09

IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS - Wiedza Ratuje Życie pod hasłem "Żyję bez ryzyka"

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W powiecie myśliborskim obchody Światowego Dnia AIDS przygotowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myśliborzu. 4 grudnia 2019 r przeprowadzono IX już edycję Konkursu wiedzy o HIV/AIDS - Wiedza Ratuje Życie pod hasłem „Żyję bez ryzyka”. Konkurs odbył się w murach Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 8 trzyosobowych drużyn wytypowanych w eliminacjach szkolnych:

1. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu – Liceum,
  2. Zespół Szkół im. J. Słowackiego w Dębnie - Liceum,
  3. Zespół Szkół im. J. Słowackiego w Dębnie - Technikum,
  4. Zespół Szkół im. J. Słowackiego w Dębnie - Szkoła Branżowa,
  5. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Technikum,
  6. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Szkoła Branżowa I stopnia,
  7. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A. Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum cykl 3 – letni,
  8. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A. Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum cykl 4 – letni.

Wszystkich uczestników i zaproszonych gości przywitał dyrektor ZSiPO w Myśliborzu Pani Elżbieta Urbaniak-Durka, a w imieniu organizatora - Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała Pani Maria Soluch - zastępca PPIS w Myśliborzu. Następnie drużyny przystąpiły do rozwiazywania otrzymanych testów, które składały się z czterech części. Część I - test wielokrotnego wyboru; Część II – krzyżówka profilaktyczna; Część III - test „Prawda czy Fałsz”; Część IV - pytania otwarte. O zwycięstwie końcowym decydowała łączna liczba punktów zdobytych
we wszystkich etapach.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I Miejsce i nagrody w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 200 zł (dla każdego uczestnika) zdobyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum cykl 3 letni w składzie: Julia Ceglarek, Oliwia Modrzejewska i Martyna Rosiak.

II Miejsce i nagrodę w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 150 zł (dla każdego uczestnika zdobyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół i Placówek Oświatowych  im. kpt. hm. A Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum cykl 4 letni w składzie: Magdalena Rachwalska, Maja Gulczyńska i Łukasz Białecki.

III Miejsce i nagrodę w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 100 zł (dla każdego uczestnika zdobyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół i Placówek im S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu - Szkoła Branżowa I Stopnia w składzie: Łukasz Włodarski, Kornelia Gargolińska i Marcelina Sienkiewicz.

Drużyny, które zajęły kolejne miejsca otrzymały równorzędne nagrody w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 50 zł (dla każdego uczestnika).

Nagrody wręczyli: w imieniu Starosty Myśliborskiego Pan Mariusz Norsesowicz – Członek Zarządu oraz Marzena Smolarek - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu.

Nagrody ufundowane zostały przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Barlinku, Dębnie i Myśliborzu.

Fotorelacja:

I i II miejsce Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A Romockiego „Morro” w Barlinku

III Miejsce Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu – Szkoła Branżowa I stopnia

Luty 2020