Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-11-13 08:59:24

IV Otwarty Turniej Strzelecki Młodzieży w broni pneumatycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Myśliborzu

W 101-ą  rocznicę odzyskania Niepodległości   8 listopada 2019 r, Zarząd Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu na terenie strzelnicy pneumatycznej Gminy Myślibórz, zorganizował  i przeprowadził  Otwarty Powiatowy Turniej Strzelecki  Młodzieży Szkolnej  w strzelaniu z broni pneumatycznej. Impreza wpleciona została w szereg przedsięwzięć  kulturalnych i sportowych w ramach  obchodów Święta  Niepodległości na terenie miasta i gminy Myślibórz oraz powiatu myśliborskiego. Turniej realizowany był przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2019 roku” oraz tradycyjnie przy wsparciu  Nadleśnictwa Myślibórz.

Na zwycięzców turnieju czekały dyplomy, puchary i medale oraz upominki ufundowane przez organizatorów. Do strzeleckiej rywalizacji przystąpiła młodzież szkolna z Myśliborza, Barlinka, Barnówka, Dębna i Renic oraz seniorzy - łącznie 41 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej i bezpiecznej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl.PZSS   oraz p. Andrzej Olejarz.  Całemu zespołowi sędziowskiemu przewodniczył

 p. Dariusz Kufel – sędzia strzelectwa sportowego z Pyrzyc wraz z Patrycją Mumot  z  ZSiPO w Myśliborzu.

Kierownikiem zawodów był pan p. Janusz Szyszko, na którym spoczywała sprawność organizacyjna przebiegu turnieju oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom strzeleckich zmagań. Rozpoczęcie turnieju poprzedzone zostało pogadanką nt. bezpieczeństwa pieszych- zwłaszcza dzieci i młodzieży- w ruchu drogowym w warunkach ograniczonej widoczności na terenie zabudowanym i niezabudowanym, którą przeprowadził dla zawodników sierż. szt. Michał Stępnik -  funkcjonariusz referatu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Indywidualnie  w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły podstawowe – 17- u zawodników-  I miejsce wystrzelał: Patryk Dąbrowski z SP nr 3 Myślibórz przed  Kacprem Rutkowskim  (SP 3 Myślibórz) i Dominikiem Domańskim (SP nr 2 Myślibórz).

W drugiej grupie w kat. szkoły średnie ( 17 zawodników) pierwsze miejsce wraz z okazałym pucharem i złotym medalem przypadło Julii Szondelmajer  z ZS im. Noblistów Polskich w Myśliborzu przed Maxem i Tomaszem Łąckim(obydwaj z OSiW OHP Barlinek).

W klasyfikacji drużynowej zaszczytne I miejsce wywalczyły:  reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3  z Myśliborza w składzie : Patryk Dąbrowski, Michał Rossler i Kacper Rutkowski  przed SP nr 2 (Myślibórz) i SP nr 1 (Dębno) .W grupie  szkół średnich pierwsze miejsce zgarnęła  reprezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Barlinka w składzie Tomasz Łącki, Max oraz Dawid Stawicki  prowadzona przez p. Waldemara Osóbkę,  przed reprezentacjami ZS i PO  oraz  ZS im. Noblistów Polskich (Myślibórz).

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie pomiędzy opiekunami i trenerami . W tej grupie triumfował p. Piotr Juszczak z ZS  im. Nobl. Polskich Myślibórz  przed Andrzejem Olejarzem i Marianem Głowackim  z LOK Myślibórz.

W klasyfikacji generalnej OPEN pierwsze miejsce przypadło reprezentacji OSiW OHP Barlinek przed ZS i PO  i  ZS im. Nobl. Polskich (Myślibórz).

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów:  p. Alicja Schroeder – w imieniu Burmistrza Myśliborza, p. Karol Dyderski reprezentujący Nadleśnictwo Myślibórz oraz  p. Franciszek Bąk – Prezes Zachodniopomorskiej Organizacji LOK w Szczecinie.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz, Naczelnikowi Referatu Ruchu Drogowego KPP w Myśliborzu oraz przedsiębiorstwu SEC Sp. z o.o. w Myśliborzu za udzieloną pomoc i wsparcie w przygotowaniu turnieju.

Tekst: Janusz Szyszko

                                                          Foto: Adam Kaczmarczyk 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia