Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-11-08 17:17:35

W oczekiwaniu na decyzję MSWIA w Warszawie w sprawie Szpitala w Dębnie Sp. z o.o.

Za nami, jak wcześniej informowaliśmy Państwa, podpisanie Listu Intencyjnego w przedmiocie współpracy zmierzającej do przejęcia i prowadzenia Szpitala w Dębnie przez SPZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji w Szczecinie oraz uzyskanie pozytywnej opinii Rady Społecznej działającej przy SPZOZ MSWiA w Szczecinie w zakresie rozszerzenia działalności Zakładu, polegającej na nabyciu przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie przedsiębiorstwa Szpitala w Dębnie.

W następstwie tych wydarzeń podejmowane były liczne działania ze strony właścicieli i Zarządu Szpitala, które uzyskały akceptację Rady Powiatu w Myśliborzu wyrażoną w Uchwale Nr XIV/147/2019  poprzez poparcie starań Zarządu Powiatu w Myśliborzu oraz organów Szpitala w Dębnie  zmierzające do nieodpłatnego zbycia przedsiębiorstwa Szpitala na rzecz SPZOZ MSWiA w Szczecinie oraz związane z tą inicjatywą czynności zmierzające do spłaty przez Szpital wszelkich jego zobowiązań ze środków pochodzących od udziałowców szpitala w proporcji stosownie do ilości posiadanych przez nich udziałów.  

Kolejno w dniu 9 października 2019 roku w siedzibie Szpitala w Dębnie odbyło się spotkanie dotyczące negocjacji w zakresie kluczowych warunków nabycia przedsiębiorstwa Szpitala Spółki przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie. Efektem spotkania był Protokół uzgodnień, który został podpisany przez strony: Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie, Zarząd Szpitala w Dębnie, Burmistrza Dębna oraz Starostę i Wicestarostę Myśliborskiego. Dokument ten został również zaparafowany przez prawników reprezentujących strony.

Z uzyskanych informacji od Dyrektora MSWiA w Szczecinie wniosek o wyrażenie zgody na nabycie Szpitala w Dębnie został złożony do Ministerstwa i oczekuje na akceptację.

Jednakże w związku z brakiem odpowiedzi z Ministerstwa w przedmiotowej sprawie – dnia 30 października br. strony zainteresowane czynnością nabycia przedsiębiorstwa Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie zwróciły się z pisemną prośbą o możliwość spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, celem poruszenia tych kwestii i poznania stanowiska Ministerstwa w powyższym zakresie.

Wstępnie wyznaczono termin spotkania na najbliższy tydzień i obecnie oczekujemy na oficjalne potwierdzenie terminu spotkania.

Dodatkowo dnia 6 listopada br. zaproszono na posiedzenie Zarządu Powiatu w Myśliborzu w dniu 12 listopada br. Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie – Pana Pawła Bakuna, celem przedstawienia zaawansowania prac związanych z  przejęciem Szpitala w Dębnie przez SPZOZ MSWiA w Szczecinie.

Pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie

 Zaproszenie Dyrektora SPZOZ MSWiA w Szczecinie 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Wrzesień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia