KOMUNIKAT STAROSTY MYŚLIBORSKIEGO Starosta Myśliborski, działając na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-09-10 14:53:51

Dożynki Powiatowe 2019

Początek września w tradycji polskiej związany jest z dożynkami.

Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbywały się 7 września na Stadionie sportowym w Boleszkowicach i były połączone z II Jarmarkiem Boleszkowickim

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Polową Dziękczynną, której przewodniczył Proboszcz Parafii Boleszkowice Ks.  Adam Ścibek.

W trakcie oficjalnej części przemówienia wygłosili: Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, którzy szczególnie podziękowali wszystkim rolnikom  za wysiłek i zaangażowanie jakie wkładają uprawiając ziemię tym samym życzyli im zawsze udanych plonów, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Starostowie dożynek Państwo Renata i Krzysztof Matuszewscy z Gudzisza  uroczyście przekazali  chleb dożynkowy na ręce Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry i Wójta Gminy Boleszkowice Jana Krzywickiego, którzy następnie  podzielili  chleb między  wszystkich zebranych  na uroczystości  dożynkowej.

Tradycją każdych dożynek powiatowych jest  konkurs na „Najpiękniejszy Powiatowy wieniec dożynkowy”, którego celem jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.
W tym roku  miejsce I  i  nagrodę w kwocie 1.000 zł  otrzymał wieniec wykonany  przez Sołectwo  Kierzków, gm. Myślibórz.

Kolejne miejsca zajęli:

II  i  nagrodę o  wartości 700 zł  otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Giżyn,

     gm.   Nowogródek Pomorski,

III i nagrodę w wysokości 600 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Gudzisz,

     gm. Boleszkowice,

IV i  nagrodę w wysokości 400 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Warnice

     gm. Dębno,

V i  nagrodę w wysokości 300 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Rychnów,

    gm. Barlinek.

            Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpiły lokalne zespoły: KARSZCZANKI z Karska, GIŻYNIANKI z Giżyna, MYŚLANIE z Myśliborza oraz PLATERÓWKI z Boleszkowic.

Podczas dożynek odbył się konkurs plastyczny dla dzieci pn.”Nie piję, nie pale, żyję wspaniale”, konkurs kulinarny „EKOSMAKI” oraz inne konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy uczestnicy dożynek; rzut  kaloszem, rzut jajkiem, przeciąganie linii oraz przeciąganie ciągnika.

Dla dzieci były zapewnione atrakcje;  animator, zamki dmuchane oraz painball.

Podczas dożynek zaprezentowane zostały stoiska promocyjne; Powiatu Myśliborskiego,  gmin z terenu  powiatu oraz ich partnerów,

Wieczór dożynkowy umilił zespół „EXPLOSION” natomiast  gwiazdą wieczoru był Zespół „Budka Band” , którego występ rozpoczął taneczną zabawę pod chmurką trwającą do późnych godzin nocnych.

Starosta Myśliborski składa ogromne podziękowania  wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek powiatowych oraz wszystkim gościom i mieszkańcom Powiatu Myśliborskiego za obecność podczas uroczystości Dożynek Powiatowych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ 2

„Administrator, informuje, że w razie powstania roszczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych poprzez udostępnienie fotografii na stronie internetowej Powiatu, należy zgłosić się do Administratora danych osobowych Powiatu Myśliborskiego”


 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Kwiecień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia