Jak załatwić sprawę w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu  w czasie stanu epidemicznego? We wszystkich lokalizacjach starostwa przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa obywateli bez konieczności wcześniejszego umawiania...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-07-11 12:00:03

II Memoriał im. Andrzeja KOWALCZYKA

W pierwszą niedzielę lipca br. siatkarze plażowi zaplanowali sobie spotkanie na Plaży Miejskiej w Myśliborzu aby uczcić pamięć po Andrzeju KOWALCZYKU, byłym dyrektorze miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którego bez litosna śmierć wyrwała z naszych szeregów. Był wielkim propagatorem sportu i bez reszty poświęcił swoje życie zawodowe, a przy okazji i prywatne, szerzeniu sportu i rekreacji.
II Memoriał JEGO imienia był świętem plażowej siatkówki, a mógł się odbyć przede wszystkim dzięki Starostwu Powiatowemu w Myśliborzu, które przeznaczyło stosowną kwotę na jego przeprowadzenie w ramach realizacji zadania: WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ - popularyzacja aktywnego uprawiania sportu wśród mieszkańców powiatu myśliborskiego - II Memoriał im. Andrzeja KOWALCZYKA. Ponadto w znacznym stopniu do powodzenia naszego turnieju przyczyniła się pani Wiesława ŚCIBIORSKA - Radna Rady Miejskiej w Myśliborzu, przeznaczając połowę diety radnego na poczet Memoriału. Swój udział mieli także p.o. dyrektora OSiR Dariusz WRÓBEL oraz sekretarz Urzędu Miejskiego Pani Katarzyna KRÓLAK.
Liczyliśmy, że do udziału w imprezie zgłosi się maksymalnie 7 - 8 duetów, a tym czasem przybyło aż 13. Z przyczyn formalnych jeden z duetów musiał zrezygnować. Stało się tak z winy niżej podpisanego, za co serdecznie przepraszam wyeliminowany duet, który [nomen omen] wylosował nr 13.
Niespodziewanie do II Memoriału swój akces zgłosiły 4 przyjezdne duety w tym dwa z Międzyrzecza, jeden z Lipian oraz jeden z Górzycy. Jak się okazało duety te zajęły cztery czołowe miejsca.
Wielkiego pecha miał duet MYŚLIBORA [Arek SZTOBAN i Szymon MARCZYK], którzy w pierwszym meczu trafili na inny duet myśliborski TELETUBISIE [Paweł KWIECIŃSKI i Piotr ROMISZEWSKI] i pokonali ich nie bez trudu a w następnym meczu trafili na jednego z faworytów czyli ORZEŁ - 1 Międzyrzecz [Marcin WANAT i Kamil DOBROWOLSKI] ulegając im po bardzo ciekawym pojedynku. W repasażach trafili na ubiegłorocznych zwycięzców czyli duet z Drezdenka BEZ NAZWY [ Marlena DYCHOWSKA i Tomek PROŃKO]. W tym duecie tylko Tomek grał w ubr, ale Marlena godnie zastąpiła "SZWAGRA", który grał z nim w parze. Nasz duet uległ im. po ciekawej i stojącej na dobrym poziomie grze. Z pokonaniem w pierwszym swoim meczu zespołu BEZ NAZWY nie miał problemów inny duet z Międzyrzecza ORZEŁ-2 [Piotr PABISIAK i Mariusz SZULIKOWSKI]. Ten team szedł jak burza od zwycięstwa do zwycięstwa i w całym Memoriale nie przegrał nawet jednego seta. Prezentowali duże umiejętności, spokój w grze i wzajemne zrozumienie i zaufanie do tego co czyni partner. To wszystko złożyło się na ich triumf w całej imprezie. Bardzo silnym duetem okazała się ekipa HALLO PIZZA z Lipian [Leszek SCHMACH i Michał TOMASZEWSKI]. Zaczęli od wolnego losu w pierwszej rundzie a w drugiej rundzie pokonali pokonali  team ORZEŁ-1 po niesamowicie zaciętym spotkaniu. I po jednym spotkaniu byli już w półfinale, w którym spotkali się z DEBEŚCIAKAMI [Paweł HAJKOWICZ wraz z partnerem]. To spotkanie także zakończyło się ich zwycięstwem i doszli do finału, a którym czekał na nich team ORZEŁ-2. o spotkanie było także emocjonujące i zakończyło się zwycięstwem międzyrzeczan. Wcześniej w półfinale doczekaliśmy się derbów Międzyrzecza, w którym ORZEŁ-uległ swoim krajanom. We wcześniejszym spotkaniu ORZEŁ-1 bez problemów pokonał duet mieszany z Drezdenka - BEZ NAZWY. W meczu o III m ORZEŁ-1 nie bez problemów pokonał duet DEBEŚCIAKI.
W zespole tym, na przestrzeni całego turnieju bardzo dobrze zaprezentował się Paweł HAJKOWICZ, który nie imponując warunkami fizycznymi wiele punktów zdobywał ciekawymi, plasowanymi atakami. Grał ekstra, a że partnera miał także bardzo dobrego, więc nie dziwi walka o medale.
Z myśliborskich duetów najlepiej zaprezentował się team DRACULA [Sebastian DRACZYŃSKI i Grzegorz STEFANOWICZ]. Ten młody duet zaprezentował się dobrze biorąc pod uwagę fakt, że Grzesiek jest ....koszykarzem i obaj grali w tym roku po raz pierwszy na piasku. Nigdy ze sobą nie grali.
W II Memoriale grały także następujące duety: MAKI [Łukasz MAKOWSKI i Kamil KAWA], z Myśliborza, MICHELIN [Karol KORNIAK i Damian LIGOCKI] z Barlinka, SUŁTANI [Kacper BRUS i Maciej SOBOCIŃSKI], oraz KULA i SPÓŁA [Dominik KULA i Kacper ŚWIĄTEK] z Myśliborza.

CIEKAWSZE WYNIKI:
ORZEŁ-2  -  BEZ NAZWY 2:0 [15:8, 15:12], MAKI - KULA i SPÓŁA 2:1 [15:12; 6:15; 11:7]; MYŚLIBOR - TELE-TUBISIE 2:0 [16:14; 15:10]; SUŁTANI -DRACULE 2:1 [17:15; 10:15; 11:6]; DEBEŚCIAKI - MAKI 2:0 [15:4; 15:3]; ORZEŁ-2  - MICHELIN 2:0 [15:3, 15:4]; ORZEŁ-1 - MYŚLIBOR 2:0 [15:10; 15:11]; ORZEŁ-1  - HALLO PIZZA 1:2 [15:13; 13:15; 9:11]; DEBEŚCIAKI - DRACULA 2:0 [15:6; 15:9]; ORZEŁ-1  - BEZ NAZWY 2:0 [6; 8].
PÓŁFINAŁY:
ORZEŁ-2  - ORZEŁ-1 2:0 [12,10]; HALLO PIZZA - DEBEŚCIAKI  2:0 [15:11; 15:10].

Mecz o III m. -  ORZEŁ-1  - DEBEŚCIAKI 2:0 [15:10; 18:16].

Mecz o I m.   -  ORZEŁ-2   - HALLO PIZZA  2:0 [15:12; 15:10].

KOLEJNOŚĆ TURNEJU

 1. ORZEŁ-2 Międzyrzecz
 2. HALLO PIZZA Lipiany
 3. ORZEŁ-1 Międzyrzecz
 4. DEBEŚCIAKI Górzyca,
 5-6. DRACULA Myślibórz
        BEZ NAZWY Drezdenko
 7-8 TELETUBISIE Myślibórz
       KULA i SPÓŁA Myślibórz
9-12 MYŚLIBOR MYŚLIBÓRZ
       MAKI Myślibórz
       MICHELIN Barlinek,
       SUŁTANI Myślibórz

Nagrody finansowe dla zdobywców trzech pierwszych miejsc fundowali:
- KOWALCZYK Danuta - wdowa po Andrzeju,
- OLSZEWSKA Karolina - córka,
- ŚCIBIORSKA Wiesława - radna Rady Miejskiej w Myśliborzu
Puchary dla zdobywców czterech pierwszych miejsc fundowali:
- Starostwo Powiatowe w Myśliborzu,
- Wiesława ŚCIBIORSKA - radna Rady Miejskiej,
- Danuta i Zenon KOŁODZIEJCZAKOWIE - przedsiębiorcy z Myśliborzyc
Na zakończeniu turnieju puchary, dyplomy i nagrody wręczali:
- Mariusz NORSESOWICZ – etatowy członek Zarządu Powiatu,
- Wiesława ŚCIBIORSkA - radna Rady Miejskiej,
- Katarzyna KRÓLAK - sekretarz Urzędu Miejskiego w Myśliborzu,
- Dariusz WRÓBEL - p.o. dyrektora OSiR Myślibórz.
Po wręczeniu nagród nastąpiła wspólna konsumpcja pizzy. Na zakończenie wielkie podziękowania pracownikowi OSiR, który bardzo sprawnie przygotował 2 boiska do gry oraz po zakończeniu II Memoriału zebrał sprzęt.
II Memoriał im. Andrzeja KOWALCZYKA dobiegł do końca. Niżej podpisany dzięki ludziom dobrej woli mógł go sfinalizować. Podziękowania wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do jego powodzenia, a w tym sędziom:
Jackowi DOLACIŃSKIEMU, Arkowi SZTOBANOWI, Darkowi WRÓBLOWI, Zygmuntowi MACOWI za sprawne prowadzenie spotkań.

Mamy nadzieję, że w przyszłości MEMORIAŁ im. Andrzeja KOWALCZYKA, człowieka, który poświęcił całe swoje życie dla OSiR-u, będzie kontynuowany przez jego następcę.

 

Opr. i foto. Stanisław Trusiuk
foto. Dariusz Wróbel       

  

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Sierpień 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia