2019-06-26 13:24:35

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Dębnie

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.

„Spotykamy się dzisiaj, by po raz kolejny pożegnać rok szkolny, który dla wielu z nas był czasem wytężonej pracy i nauki. Doświadczaliśmy oczarowania tajemnicą, o której mówi Albert Einstein w przytoczonym cytacie. Poszukiwaliśmy prawdziwej sztuki i nauki. Każdy odkryty sekret wzbudzał zachwyt i zdziwienie. Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć. ”

Zwracając się do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi dyrektor szkoły Pani Eliza Agopsowicz dokonała podsumowania osiągnięć, których było niemało. To oczywiście sukcesy w konkursach i zawodach oraz zawrotnie wysokie średnie.

„Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratuluję Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Dziękuję także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka!!!”

Pani Eliza Agopsowicz podziękował także Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności skierował również do Rady Rodziców wspomagającej działania nauczycieli i do aktywnego Samorządu Szkolnego. Podziękowała wszystkim Gościom, którzy zaszczycili apel swoją obecnością i Staroście Myśliborskiemu za ufundowanie stypendiów dla wyróżniających się uczniów.

Zakończyła apel słowami:

„Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.”

Wrzesień 2019