Starostwo Powiatowe w Myśliborzu wraca do obsługi bezpośredniej. Jednak z ograniczeniami****   Starostwo Powiatowe w Myśliborzu informuje, że 08 lipca 2020 roku wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. Jednakże w...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-05-30 11:57:19

IV Festyn Rodzinny w MOS Smolnica

W sobotę 25 maja br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Smolnicy odbył się IV Festyn Rodzinny. To cykliczne spotkanie wychowanków, ich rodziców i bliskich z wychowawcami i nauczycielami.

W tym roku festyn został poprzedzony uroczystością przystąpienia do I komunii świętej 11 wychowanków, którzy pod kierunkiem ks. proboszcza Marka Romańczuka przygotowywali się do niej wiele miesięcy.

Po powrocie z kościoła wychowankowie zaprezentowali swoim bliskim bardzo ciekawą część artystyczną: były wiersze, piosenki, skecze i inscenizacja o tematyce ekologicznej. Dyrektor Krzysztof Maciaszek dziękując wszystkim za przybycie złożył również życzenia wszystkim mamom w przeddzień ich święta.

W tym roku festyn został wzbogacony udziałem Pana Macieja Krzeptowskiego, wielkiego podróżnika, żeglarza i przyjaciela szkoły, który wraz z małżonką Janiną otworzyli wystawę fotograficzną ukazującą piękno miejsc odwiedzanych w czasie wielu rejsów po Oceanie Atlantyckim. Po wystawie wszyscy zostali ugoszczeni kawą, herbatą i ciastem.

Jak co roku odbyły się również sportowe potyczki rodzinne. Wśród konkurencji był rzut beretem, strzelanie z wiatrówki, skoki przez skakankę, rzut woreczkiem do wiadra oraz strzały do bramki. I miejsce i Puchar Dyrektora MOS zdobył Kamil Denis z mamą Haliną, II miejsce zdobył Kacper Burdziuk z tatą Wiesławem a III miejsce zdobył Szymon Narolski z mamą Agnieszką.

Przez cały czas każdy uczestnik festynu mógł skorzystać z przejażdżki samochodami wojskowymi z Grupy Militarnej, której przewodził Pan Tomasz Pawłowski. Młodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków udostępnionych przez Pana Radosława Nowickiego. Słodką watą cukrową częstował wszystkich Pan Seweryn Susicki. Każdy mógł uczestniczyć w loterii fantowej przygotowanej i prowadzonej przez wychowawców. Strzelając z wiatrówki, można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Dla wszystkich zgłodniałych była również smaczna zupa gulaszowa oraz pieczona kiełbasa.

W ocenie wszystkich uczestników tegoroczny festyn to wspaniałe wydarzenie, który podkreśla współdziałanie wychowawców i nauczycieli z wychowankami, ich rodzicami i bliskimi prowadzące do wyeliminowania złych zachowań .

Należy podkreślić również udział Pani Katarzyny Wolnik-Sayna, dziennikarki Radia Szczecin, która przygotowując reportaż rozmawiała z wychowankami, rodzicami i kadrą pedagogiczną.

Serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom i nauczycielom Zespołu Szkół i Placówek w Smolnicy za zaangażowanie w przygotowanie i realizację IV Festynu Rodzinnego. Mam nadzieję, że kolejne festyny będą równie udane jak tegoroczny.

 

<<GALERIA ZDJĘĆ>>

Edward Ochęcki – wychowawca 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Lipiec 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia