2019-05-15 11:35:20

V BIEG PRZEŁAJOWY ŚLADAMI TEMPLARIUSZY

W sobotę 18 maja po raz kolejny zapraszamy do Chwarszczan  na V Bieg Przełajowy Śladami Templariuszy. Dla uczestników przygotowaliśmy nową piękną trasę krajobrazową o długości około 10 km, głównie polnymi i leśnymi drogami przez obszar dwóch gmin Boleszkowice i Dębno.

Trasa tegorocznego biegu tworzy pętlę ze startem i metą na terenie dawnego dworu zakonnego (plan). Zaczynamy o godzinie 12.00 na łące rycerskiej za kaplicą zakonną w Chwarszczanach, skąd po przekroczeniu drogi wojewódzkiej 127 biegniemy lekko pod górkę w kierunku średniowiecznej wsi Cychry, by po pokonaniu odcinka 1,5 km odbić w lewo starą aleją, która doprowadzi nas do cychrańskiego lasu. Po przekroczeniu drogi powiatowej Dargomyśl – Cychry (punkt z wodą) wbiegamy w starą nieuczęszczaną drogę leśną kierującą się ku rzece Myśli. W dolinie rzeki skręcamy w lewo i docieramy do średniowiecznego urokliwego traktu ciągnącego się wzdłuż Myśli, który poprowadzi nas w kierunku południowych obrzeży wsi Dargomyśl. Stąd po powtórnym przekroczeniu drogi powiatowej (punkt z wodą) biegniemy najpierw lasem a następnie ścieżką rowerową do komandorii templariuszy w Chwarszczanach. Przed metą przekraczamy po raz drugi drogę wojewódzką, następnie krótki odcinek brukiem i polną drogą i już jesteśmy na mecie gdzie czekają rycerze zakonni z medalami.

Dla wszystkich uczestników jak zawsze mamy pamiątkowe medale i koszulki, dla zwycięzców nagrody. Po biegu odbędzie się losowanie nagród – upominków spośród wszystkich uczestników biegu (losowany numer startowy). Zmęczeni biegacze będą mogli skosztować makaronu a la krzyżowcy, kiełbasy z ogniska i chwarszczańskiego ciasta.

Na miejscu odbędzie się rodzinny piknik historyczny z udziałem templariuszy (szczegóły w programie). Zapraszamy na bieg łączący historię, rekreację i sport.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Starosty Myśliborskiego Andrzeja Potyry, Burmistrza Dębna Grzegorza Kulbickiego oraz Wójta Gminy Boleszkowice – Jana Krzywickiego.

Sierpień 2019