2019-05-09 12:30:59

"Kwiecień plecień..."

Kwiecień to w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu miesiąc, w którym powiało nowościami, ale też nie zabrakło powrotów do „starych” sprawdzonych zajęć i miejsc.
Podobnie sytuacja się miała z uczestnikami „zielonych szkół”- byli nowicjusze (tj. PSP nr 6 w Radomiu, ESP w Zielonej Górze, SP w Zieleniewie), jak i nasi stali bywalcy (tj. MUKS Stilon Gorzów Wlkp., PSP w Mierzynie, SP nr 1 w Gorzowie Wlkp.). Dla jednych i drugich mieliśmy sporo ciekawych propozycji, z których chętnie korzystali i dzięki czemu wyjechali od nas bardzo zadowoleni.
„Wiosna...cieplejszy wieje wiatr...” i ten wiatr przyniósł sporo możliwości spędzenia czasu w terenie. Nie brakowało spacerów, zabaw terenowych, tj. podchodów czy biegów na orientację, zabaw ruchowych na boisku, zajęć zręcznościowych w parku linowym, wycieczek pieszych i autokarowych, a wszystko dzięki temu, że pogoda, jak na kwiecień, okazała się iście wakacyjna, co sprzyjało aktywnościom na świeżym powietrzu.
Każda z przebywających u nas w tym czasie grup wykorzystała maksymalnie piękną aurę i znalazła coś dla siebie.

Jedni wybrali zajęcia, które ruszyły właśnie w kwietniu, tj. park linowy czy katamaran. Inni zdecydowali się odwiedzić miejsca, których dawno nie odwiedzaliśmy, a do których zawsze chętnie wracamy, tj. Rezerwat Przyrody „Długogóra”, Park Narodowy „Ujście Warty” czy stadnina koni w Bielinie.
Jeszcze inni mieli okazję spróbować nowości jakimi okazały się zajęcia z „planszówkami”. Choć samo spędzanie czasu przy grach planszowych nie jest u nas nowością, to zajęcia zorganizowane, gdzie dzieciaki podzielone na mniejsze grupy grają w tym samym czasie w tę samą grę, to jednak coś nowego.
Taką możliwość mamy od niedawna i dzięki współpracy z Naszą Księgarnią, która udostępniła nam swoje największe hity planszówkowe. I choć piękna wiosenna aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, to już mamy sygnały, że „planszówki” są świetną propozycją na pochmurne dni i długie jesienne wieczory. Już teraz też bardzo serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia za współpracę, dzięki której możemy dzieciom zaoferować kolejną atrakcyjną opcję spędzenia czasu. Opcję, która uczy zdrowej rywalizacji, strategicznego myślenia czy spostrzegawczości, ale przede wszystkim jest też formą integracji grupy i nauki przez zabawę. Wierzymy, że nie zabraknie amatorów takiej rozrywki :)

M. Dmytruszkiewicz

<<GALERIA ZDJĘĆ>>