Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 roku – Wigilia Wydziały Starostwa Powiatowego w Myśliborzu będą czynne do godziny 12:00 ***** OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2019-02-07 13:53:18

Z nowym rokiem - nowe przygody...

I tak już od pierwszych dni stycznia do naszych drzwi zastukały dzieciaki ze świetlicy „Jaskółka” funkcjonującej przy Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Brak śniegu nie przeszkadzał uczestnikom ferii zimowych. Od pierwszego do ostatniego dnia czekało na nich mnóstwo atrakcji począwszy od zajęć mających na celu integrację grupy poprzez zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej oraz na pływalni, po tzw. bieg na orientację, czyli zadania z użyciem mapy i kompasu. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, podczas których dzieci miały okazję zrobić własnego slima, na którego punkcie zwariowała ostatnio Polska.

Również w styczniu mieliśmy okazję gościć dobrze znanych nam już bywalców a mianowicie odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogdańcu w województwie lubuskim oraz ekipa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach. Obie grupy miały zapewnioną wycieczkę autokarową – Bogdaniec tradycyjnie wybrał się do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie, gdzie wychowankowie DWDz mogli korzystać z basenu ze sztuczną, dziką rzeką, dwóch zjeżdżalni a także z otwartego obiektu, czyli basenu ze słoną wodą . Natomiast Sosny obrały kierunek Poznań – Termy Maltańskie. Podczas pobytu nie mogło zabraknąć zabaw przy muzyce ani ogniska. Pomimo trwających ferii uczennice z Sosen miały także czas na naukę i utrwalanie wiadomości z języka angielskiego. Poza tym dziewczęta udały się także do Muzeum Pojezierza Myśliborskiego na zajęcia z użyciem gliny. Każda osoba mogła spróbować swoich sił tworząc niesamowite dzieła w pracowni ceramicznej. Uczestnicy lepili, malowali, a owocem swojej ciężkiej pracy można było pochwalić się w domu. Wychowankowie DWDz w Myśliborzu mieli okazję także gościć funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy przeprowadzili prelekcję na temat : „Bezpieczne ferie”. Słuchaczom omówione zostały różne rodzaje zagrożeń, na jakie mogą być narażeni podczas wypoczynku zimowego i zasady postępowania podczas wystąpienia poszczególnych zagrożeń.

W okresie od 21.01- 26.01.2019 przebywały w DWDz piłkarki z MUKS „Stilon” w Gorzowie Wlkp. Mimo zimowej aury treningi na świeżym, mroźnym powietrzu nie były nikomu straszne ale był też czas na spacer szlakiem zabytków miasta z przewodnikiem w celu zdobycia Brązowej Tarczy Myślibora. Wieczory upływały na rozgrywkach w hokeja powietrznego. Na zakończenie pobytu odbyło się ognisko.

Pierwszy tydzień ferii w województwie zachodniopomorskim spędzili u nas uczniowie z pobliskich miejscowości.

Największą popularnością cieszyły się gry i zabawy świetlicowe. Okazało się, że można znakomicie bawić się nie tylko z użyciem telefonu czy laptopa. Podczas trwania turnusu wychowankowie mieli możliwość brania udziału w wyborach chłopaka na złoto, kandydaci musieli wykazać się talentem tanecznym. Mieli zatańczyć wraz z wybraną z widowni dziewczyną. Konkurencji było wiele m.in. chłopcy musieli zademonstrować jak sobie radzą w codziennych czynnościach np. przy obieraniu ziemniaków czy goleniu brody. Po burzliwych obradach i podsumowaniu jury jednogłośnie wydało werdykt i na chłopaka jak złoto koronowało Kacpra natomiast srebro otrzymał Paweł z Barlinka. Również i w tym turnusie ponownie zawitali do nas panowie strażacy, którzy poinformowali wychowanków DWDz jak należy reagować, gdyby ktoś stał się świadkiem sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu , i jak należy w takiej sytuacji udzielić pomocy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

I tak ferie pomału dobiegają końca ale u nas ciągle się dzieje, a uczestników wszystkich turnusów zapraszamy na kolejne i życzymy powodzenia, wytrwałości oraz dalszych sukcesów na polu naukowym w nadchodzącym semestrze.

Posieczek Kinga

<GALERIA> 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia