KOMUNIKAT STAROSTY MYŚLIBORSKIEGO Starosta Myśliborski, działając na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2018-10-08 09:09:50

"Dwie narodowości, dwa języki i - jedno miejsce, jeden czas, wspólny cel!"

Wrzesień to początek nowego roku szkolnego, to często miesiąc nowości, zmian i niespodzianek. Taką niespodzianką była wizyta grupy polsko - niemieckiej w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Piętnastoosobowe reprezentacje Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niedoradzu oraz Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Falkenberg/Elster (Niemcy) jako miejsce realizacji wymiany polsko - niemieckiej wybrały właśnie nasz ośrodek i tutaj postanowiły zrealizować jej program.
Wspólny pobyt sprzyjał nauce i zabawie, a każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Czas upływał wszystkim w przyjaznej atmosferze i życzliwości. Dzieci miały okazję szlifować swoją znajomość języka obcego w codziennych sytuacjach, tj. wspólnym dyżurowaniu, wykonywaniu zadań, zabawie i swobodnych rozmowach. Sytuacji do sprawdzenia swoich sił językowych nie brakowało, co znacznie wpłynęło na podniesienie poziomu pewności siebie oraz poczucie bezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą znajomość języka obcego.

Program wymiany polsko - niemieckiej został wzbogacony o lokalne atrakcje jakie oferuje Dom Wczasów Dziecięcych i miasto Myślibórz, a było tego sporo: wycieczka do Szczecina, do Nowin Wielkich, rejs katamaranem po Jeziorze Myśliborskim, wizyta w parku linowym, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zabawy integracyjne

i sportowe, wieczory z grami planszowymi, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych. Nie zabrakło czasu na zawieranie nowych znajomości polsko - niemieckich.
Ważne jest to, że uczestnicy wymiany doszli do wniosku, że język obcy

w praktyce nie jest taki straszny, że wystarczy próbować i przełamywać swoje opory, a sam projekt jest dla nich cennym doświadczeniem i stworzył wiele możliwości zmierzenia się ze swoimi słabościami.

Dzieciaki wykorzystały swoją szansę bo nie bały się skonfrontować swoich umiejętności językowych z kolegami z innego kraju i wspólnie z nimi spędzić trochę czasu. Dorosłym - niestety- często takiej odwagi brakuje.

Taka wymiana to szansa, którą warto wykorzystać bo okazuje się strzałem

w dziesiątkę i z pewnością przyniesie piękne owoce. Tym samym przekonaliśmy się, że wspólny cel, miejsce i czas na jego realizację, są w stanie pokonać wszelkie przeszkody, jeśli tego naprawdę chcemy, a takie projekty są bardzo potrzebne. I w tym miejscu nieoceniona jest rola dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy są gotowi podejmować takie wyzwania i zaangażować się w nie ze wszystkich sił.
Życzmy sobie więcej takich projektów i więcej takich grup. Być może i dla naszego ośrodka będzie to początek nowej przygody.


 

M. Dmytruszkiewicz 

eURZĄD

75 lat Pomorza Zachodniego

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Maj 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia