W związku z wystąpieniem w m. ROŚCIN  Gmina Myślibórz ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków zaleca się hodowcom drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, zachować daleko idącą ostrożność i zapobiegliwość, *****...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2007-06-04 16:25:53

Dzień Dziecka i inne radości

Oj, działo się, działo! 1 czerwca od rana nie padało, nie wiało, zbyt mocno nie grzało i lekcji nie było, bo większość ubrała się zbyt uroczyście lub zbyt oczywiście, a wszystko po to, by po apelu skonsumować coś dla ducha i ucha, a mięśniaki rozgrzać swoje wątłe bicepsy, nacieszyć oczy produkcjami kół zainteresowań i pogrzać kiełbasę na giętkim patyku w ognisku zapijając wszystko niesfermentowanym jeszcze kompotem (prawdopodobnie wiśniowym).

To w skrócie! A w szczegółach, to program tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Smolnicy był bardzo atrakcyjny. Już o 10.00 wszyscy uczniowie obejrzeli najnowszą produkcję naszej Grupy Teatralnej Lepsza pt. "Eksklamacja" w reż. Anatola Wierzchowskiego, która w formie bajki wytykała młodzieży to, że tak rzadko używa w stosunku do dorosłych pozdrowienia "Dzień dobry". Szkolny kabaret, pracujący pod opieką pani Ewy Basarab i zespół wokalny, w szkolnym amfiteatrze przedstawili satyryczny program radując znawców wyśmiewania się z innych. Potem grupa Capoeiry z Dębnowskiego Ośrodka Kultury dała pokaz swoich umiejętności w rytm brazylijskiej muzyki. W międzyczasie uczniowie gimnazjum prezentowali kulinarną wystawę pod hasłem "Kuchnie świata", podczas której bardziej zapobiegliwi (nie tylko uczniowie) mogli spróbować potraw zbliżonych smakiem i wyglądem do włoskich, meksykańskich, amerykańskich, polsko-polskich, hinduskich, chińskich, francuskich (i jeszcze jakiś, ale kto by to spamiętał) lub kupić najmodniejsze i będące na topie w każdej wsi ciasta. O 12.00 wszyscy ci, którym wydawało się, że mają jakieś mięśnie stanęli do zawodów w przeciąganiu liny. Wygrała wybitnie muskularna reprezentacja klasy II GA. Wreszcie nastała pora na trzymanie w ognisku wiotkiego patyka zakończonego kiełbasą. Nieliczne dziewuszki odważyły się spożyć tę końcówkę patyka, a niektóre wolały sam patyk, ale wstydziły się go jeść. Chłopaczki za to jedli tę upadłą niekiedy w ogień wędlinę popijając wiśniowym napojem ledwo schłodzonym, a wszystko po to, by stanąć do walki siłowania się na rączki. Niektórzy ze zdumieniem odkryli, że siłę mają, ale w zupełnie innej części ciała, natomiast ci bliscy zwycięstwa ze strachem patrzyli na przyrost formy, ale u przeciwnika. O godz. 13.30 zajechały powozy, gimbusami zwane i cała szkolna dzieciarnia pojechała do swoich mam i tat, by opowiedzieć z przejęciem o kolejnym miłym dniu spędzonym w Zespole Szkół w Smolnicy.

galeria >>>

Nadworny Skryba+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Luty 2020  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia