2007-06-04 16:25:53

Dzień Dziecka i inne radości

Oj, działo się, działo! 1 czerwca od rana nie padało, nie wiało, zbyt mocno nie grzało i lekcji nie było, bo większość ubrała się zbyt uroczyście lub zbyt oczywiście, a wszystko po to, by po apelu skonsumować coś dla ducha i ucha, a mięśniaki rozgrzać swoje wątłe bicepsy, nacieszyć oczy produkcjami kół zainteresowań i pogrzać kiełbasę na giętkim patyku w ognisku zapijając wszystko niesfermentowanym jeszcze kompotem (prawdopodobnie wiśniowym).

To w skrócie! A w szczegółach, to program tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Smolnicy był bardzo atrakcyjny. Już o 10.00 wszyscy uczniowie obejrzeli najnowszą produkcję naszej Grupy Teatralnej Lepsza pt. "Eksklamacja" w reż. Anatola Wierzchowskiego, która w formie bajki wytykała młodzieży to, że tak rzadko używa w stosunku do dorosłych pozdrowienia "Dzień dobry". Szkolny kabaret, pracujący pod opieką pani Ewy Basarab i zespół wokalny, w szkolnym amfiteatrze przedstawili satyryczny program radując znawców wyśmiewania się z innych. Potem grupa Capoeiry z Dębnowskiego Ośrodka Kultury dała pokaz swoich umiejętności w rytm brazylijskiej muzyki. W międzyczasie uczniowie gimnazjum prezentowali kulinarną wystawę pod hasłem "Kuchnie świata", podczas której bardziej zapobiegliwi (nie tylko uczniowie) mogli spróbować potraw zbliżonych smakiem i wyglądem do włoskich, meksykańskich, amerykańskich, polsko-polskich, hinduskich, chińskich, francuskich (i jeszcze jakiś, ale kto by to spamiętał) lub kupić najmodniejsze i będące na topie w każdej wsi ciasta. O 12.00 wszyscy ci, którym wydawało się, że mają jakieś mięśnie stanęli do zawodów w przeciąganiu liny. Wygrała wybitnie muskularna reprezentacja klasy II GA. Wreszcie nastała pora na trzymanie w ognisku wiotkiego patyka zakończonego kiełbasą. Nieliczne dziewuszki odważyły się spożyć tę końcówkę patyka, a niektóre wolały sam patyk, ale wstydziły się go jeść. Chłopaczki za to jedli tę upadłą niekiedy w ogień wędlinę popijając wiśniowym napojem ledwo schłodzonym, a wszystko po to, by stanąć do walki siłowania się na rączki. Niektórzy ze zdumieniem odkryli, że siłę mają, ale w zupełnie innej części ciała, natomiast ci bliscy zwycięstwa ze strachem patrzyli na przyrost formy, ale u przeciwnika. O godz. 13.30 zajechały powozy, gimbusami zwane i cała szkolna dzieciarnia pojechała do swoich mam i tat, by opowiedzieć z przejęciem o kolejnym miłym dniu spędzonym w Zespole Szkół w Smolnicy.

galeria >>>

Nadworny Skryba