2007-06-04 16:23:32

IV Mityng Lekkoatletyczny ,,Bądźmy Razem”

W dniu 1 czerwca 2007 roku na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji im. H. Witkowskiego w Dębnie odbył się IV Mityng Lekkoatletyczny ,,Bądźmy razem”.

Ceremonii otwarcia Mityngu dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dębno – Jarosław Ostry oraz Wicestarosta Powiatu Myśliborskiego –Wojciech Wojtkiewicz.

Uczestnicy brali udział w następujących dyscyplinach sportowych: biegu na 50m, skoku w dal z miejsca, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal z rozbiegu.

Medale i dyplomy w konkurencjach indywidualnych oraz puchary i dyplomy w klasyfikacji drużynowej wręczali: Wicestarosta, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Dębno, przedstawiciel Zarządu Powiatu Joanna Stąsiek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego.

Sport angażuje wielu niepełnosprawnych, którzy nie tylko walczą z samymi z sobą o uzyskanie większej sprawności fizycznej tak potrzebnej do egzystencji w życiu codziennym, ale także chcą walczyć.

Zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu, w życiu wszystkich ludzi, również osób niepełnosprawnych. Daje wiele możliwości. Motywuje do pracy do współdziałania. Uczy wiary we własne siły i budzi zaufanie do własnych możliwości. Uroczystość odbyła się po raz czwarty, z pewnością nie ostatni. Każde spotkanie budzi nadzieję i daje radość, że tak wspaniała idea jest propagowana w naszym powiecie. Że pomimo często występujących trudności, młodzież uczestniczy w życiu sportowym. Dumą napawa fakt, że nasza społeczność potrafi walczyć, i czerpie z tego radość oraz satysfakcję.

Jako dyscyplina ludzkiej aktywności sport angażuje wielu niepełnosprawnych, którzy nie tylko walczą z samymi z sobą o uzyskanie większej sprawności fizycznej tak potrzebnej do egzystencji w życiu codziennym, ale także chcą walczyć!

Najczęściej motywacją do podejmowania aktywności sportowej jest chęć doznania radości związanej z ruchem, który szczególnie w przypadku osób niepełnosprawnych jest czynnikiem psychoterapeutycznym. Trening daje mnóstwo satysfakcji i radości. Wg dwóch wielkich autorytetów rehabilitacji ruchowej – prof. Degi i prof. Weissa ,,w utrzymaniu sprawności osiągniętej w czasie leczenia rehabilitacyjnego, to sport jest najlepszym środkiem”.

Wrzesień 2019