2007-05-11 14:57:45

Nowoczesne sale symulacyjne do przeprowadzania zajęć praktycznych w zawodzie technik hotelarstwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Barlinku

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Barlinku w miesiącu kwietniu 2007 r. utworzono dwie sale symulacyjne:

• salę konsumencką służącą do nauki przedmiotu obsługa konsumenta,
  • salę recepcyjną – pokojową umożliwiającą naukę przedmiotu organizacja i technika pracy w hotelarstwie. Sale mogą również służyć do nauki zajęć praktycznych a także innych przedmiotów związanych z hotelarstwem i turystyką, np. elementów przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej.

W sali konsumenckiej przygotowano sześć stolików czteroosobowych. Salę wyposażono w zastawę ceramiczną, szklaną oraz metalową na dwanaście osób. Uczniowie mają do dyspozycji zastawę ceramiczną umożliwiającą nakrycie do przystawek, dań obiadowych i deserów – głębokie, płytkie i deserowe talerze, wazy do zupy, półmiski duże i małe, miski duże i małe, dzbanki kawowe, dzbanuszki do mleka, cukiernice oraz filiżanki z podstawkami. Do nakryć dopasowano odpowiednie sztućce. Uczniowie w trakcie zajęć w sali mogą korzystać również z zastawy szklanej – kieliszki do białego, czerwonego i musującego wina, wódki, koniaku, whisky oraz drinków. Każda z grup pracujących przy stanowiskach może skorzystać z dwóch rodzajów tac, przyprawników oraz elementów dekoracyjnych – wazoników, serwetników, popielniczek oraz świeczników. Całą zastawę umieszczono w dwóch przeszklonych gablotach. Sala ułatwia naukę zasad nakrywania do stołu, serwowania poszczególnych potraw oraz obsługi klienta przy stoliku konsumenckim.

Natomiast salę recepcyjną – pokojową podzielono na dwie części: część symulującą recepcję oraz część symulującą pokój hotelowy. W części recepcyjnej przygotowano ladę recepcyjną wyposażoną w stanowisko komputerowe z urządzeniem wielofunkcyjnym oraz urządzenia biurowe. Zakupiono również dwa regały z szafkami zamykanymi na klucze. Pomaga ona oswoić się uczniom z klientem stojącym po drugiej stronie lady recepcyjnej, także klientem niepełnosprawnym. Uczniowie poznają tutaj między innymi zasady przyjmowania rezerwacji telefonicznej i osobistej, zasady rozliczania pobytu klienta i usług dodatkowych, z których korzystał a także uczą się wystawiać fakturę VAT za nocleg, wyżywienie i usługi dodatkowe. Druga część to jednoosobowy pokój wyposażony w łóżko z bielizną pościelową, dwie komody, szafę i stolik z dwoma krzesłami. Zakupiono również telewizor i mikrowieżę. Przygotowanie pokoju do przyjęcia gościa hotelowego, jego obsługa w trakcie pobytu czy sprzątanie pokoju po wyjeździe klienta to niektóre z zadań, które mogą być realizowane w części pokojowej. Dodatkowo bliskość sali konsumenckiej pozwala na naukę świadczenia room-service w pokoju hotelowym.

galeria >>>

Lipiec 2019