2003-05-19 17:23:02

Barlinek: Koncert dla pionierów

Koncert dla pionierów
W ramach obchodów 725-lecia nadania praw miejskich oraz rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury Panorama, odbył się uroczysty koncert dla pionierów Ziemi Barlineckiej.
Takie koncerty dla pionierów Ziemi Barlineckiej odbywają się w tej gminie, co pięć lat. Tegoroczny miał wyjątkową oprawę. Obok przewodniczącego Rady Powiatu Edwarda Sznabowicza, miejscowych władz i radnych w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Związku Sybiraków z Gorzowa oraz delegacja zaprzyjaźnionej gminy z Gryfina. Ci ostatni już teraz zaprosili na jubileusz 750-lecia nadania praw miejskich dla Gryfina, który zostanie zainaugurowany w marcu 2004 r. W części oficjalnej dzieci barlineckich przedszkoli wręczyły kompozycje kwiatowe szefom barlineckich związków emerytów i pionierów: Romanowi Kowalewskiemu - Związek Kombatantów, Mieczysławowi Marciniakowi - Związek Emerytów i Rencistów, Teresie Czerwińskiej - Klub Seniora, Marii Dargiewicz - Koło Sybiraków, Janowi Plucińskiemu - Związek Dzieci Wojny. W okolicznościowym wystąpieniu burmistrz MiG Zygmunt Siarkiewicz przypomniał rocznicę zakończenia II wojny św. i rolę pierwszych osadników i zagospodarowaniu miasta. Apelował też o udział mieszkańców w referendum do UE jako szansy dla Polski i młodego pokolenia. Najbardziej aktywni z wymienionych organizacji emerytów i pionierów otrzymali okolicznościowe upominki od władz miasta, a 11 członków barlineckiego Koła Sybiraków odznaczenia Honorowego Sybiraka. W części artystycznej wystąpił świetnie przygotowany Zespół Pieśni i Tańca "Krąg" ze Szczecina, który powstał w 1969 r. Zespół w regionalnych strojach przedstawił tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski, otrzymując za swój występ ogromne owacje.
Stanisław Opatowicz
Fot.: Krzysztof Kędzior

Na zdjęciu: Przedstawiciel zarządu Wojewódzkiego Związku Sybiraków z Gorzowa Wlkp. wręcza odznaczenia Honorowego Sybiraka.

Wrzesień 2019