Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 roku – Wigilia Wydziały Starostwa Powiatowego w Myśliborzu będą czynne do godziny 12:00 ***** OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH – informacja o przetwarzaniu danych osobowych...

kontakt

Miasto i Gmina Barlinek

barlinek ul. Niepodległości 20
74-320 Barlinek
tel. 95 746 55 40

umig@barlinek.pl

Gmina Boleszkowice

boleszkowice ul. Świerczewskiego 24
74-407 Boleszkowice
tel. 95 760 61 24

boleszkowice@boleszkowice.pl

Miasto i Gmina Myślibórz

mysliborz Rynek im. Jana Pawła II 1
74-300 Myślibórz
tel. 95 747 20 61

mysliborz@mysliborz.pl

Miasto i Gmina Dębno

debno ul. J.Piłsudskiego 5
74-400 Dębno
tel. 95 760 30 02

umig@debno.pl

Gmina Nowogródek Pomorski

nowogrdek pomorski ul. A. Mickiewicza 15
74-304 Nowogródek Pomorski
tel. 95 747 17 60

sekretariat.gm @nowogrodekpomorski.pl

AKTUALNOŚCI

2006-06-13 11:58:13

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego pod hasłem: "Zapobiegam pożarom i ostrzegam przed nimi"

Celem konkursu jest przekazanie dzieciom i młodzieży zasad zachowania bezpieczeństwa pożarowego szczególnie podczas pożarów mieszkań.

Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy na temat zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, kształtowanie prawidłowych postawy i zachowań w przypadku wystąpienia pożaru.

Ponadto jego celem jest :

- zmniejszenie liczby ofiar i poszkodowanych w pożarach mieszkań i budynków mieszkalnych;

- rozpropagowanie idei powszechnego zastosowania w mieszkaniach i domach mieszkalnych różnego rodzaju czujek pożarowych.

Celem edukacyjnym konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży przyczyn występowania pożarów w ich najbliższym otoczeniu oraz wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności zachowania się podczas wystąpienia tego typu zdarzeń.

Konkurs promuje sposoby unikania zagrożeń, które mają wpływ na poziom bezpieczeństwa nas samych, a także wykształcenie zdolności radzenia sobie z nimi.

Tak rozumiany całokształt procesów, działań, form i metod oraz oddziaływań dydaktyczno - wychowawczych na dzieci i młodzież ma na celu poszerzenie ich wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz pracy strażaka – ratownika, uświadomienie , że strażak nie tylko gasi pożary, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w różnych zdarzeniach.

Udział w tego typu konkursach zasługuje na szczególne podkreślenie. Jest elementem indywidualnej pracy pedagoga z uczniem, pozwala rozwijać indywidualne zdolności i mam nadzieję pomoże dzieciom w dalszym rozwoju.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych i innych placówek wychowawczych.

Eliminacje powiatowe poprzedzane były przeglądami plastycznymi w poszczególnych gminach, gdzie razem ocenianych było 350 prac. W tym roku na przegląd powiatowy wpłynęły 83 prace z trzech gmin powiatu tj. Dębno, Myślibórz i Nowogródek Pomorski.

Konkurs podzielony jest na cztery grupy i tak :

W grupie najmłodszych uczestników (od 6 do 8 lat) zwyciężyły w kolejności prace autorstwa : Karoliny Kurpiel z SP Nr 1 w Dębnie, Mateusza Obielaka z SP w Różańsku, Klaudii Ryś z Gminnego Przedszkola w Karsku, Marcina Gawła z SP Golenice i Darii Malinowskiej z SP 2 w Myśliborzu.

W grupie dzieci starszych w wieku od 9 do 12 lat najlepsze prace wykonali : Izabela Gałka z SP w Nowogródku Pomorskim, Łukasz Frączak z SP w Różańsku, Krzysztof Feliks z SP w Różańsku, Paulina Mroczek z SP w Nawrocku i Kajetan Furman z SP 3 w Myśliborzu.

W kategorii młodzieżowej jurorzy najwyżej ocenili prace : Michała Andrysiaka z gimnazjum w Myśliborzu (eliminacje wojewódzkie również I miejsce), Klaudii Muta (eliminacje wojewódzkie IV miejsce), Marty Popławskiej, Joanny Stanisławczyk i Kamila Hojdena z gimnazjum w Dębnie

W grupie uczniów i wychowanków szkół specjalnych oraz innych ośrodków i placówek wychowawczych najlepsze prace wykonali : Mateusz Kierych, Artur Borek (eliminacje wojewódzkie również II miejsce) z gimnazjum w Myśliborzu, Damian Bartkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie, Aleksandra Urbaniak z SP w Różańsku i Danuta Dawid z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębnie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu w swoich pracach wykazali wysoki poziom artystyczny, bogactwo technik i różnorodność pomysłów. W wykonaniu wszystkich prac widać duży wkład opiekunów i wychowawców w przygotowaniu do Konkursu i umiejętność rozpoznawania zagrożeń oraz przybliżaniu tego problemu młodzieży szkolnej.

Laureaci konkursu wraz z opiekunami podczas uroczystego finału wzięli udział w pokazie sprzętu pożarniczego, który zorganizowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Myśliborzu, a następnie z rąk Starosty Janusza Winiarczyka otrzymali nagrody, okolicznościowe dyplomy oraz listy gratulacyjne za wkład wniesiony w przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

 

  + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

 

eURZĄD

bip

eboi

elektroniczny samorząd

Internetowy System Umawiania Wizyt w Wydziale Komunikacji

RSO

dzienniki ustaw

monitor polski

dla nieslyszacych

Nieruchomosci

Kalendarz imprez

  Grudzień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

ISO
ISO 9001

LAUREAT

Obsługa techniczna
ALFA TV

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia